Dembele PSG jamoasining muvaffaqiyat siri haqida gapirdi
Parij Senn-Jermen klubi vingeri Usmon Dembele so‘nggi paytlarda jamoaga ajoyib natijalarga erishishda yordam berayotgan omillar haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Parij klubi mamlakat ichidagi barcha musobaqalarda g‘olib bo‘ldi va shuningdek, Chempionlar Ligasi musobaqasida ham muvaffaqiyatga erishdi. Luis Enrique boshchiligidagi jamoa Klub Jahon Chempionati turnirida chorak finalga chiqdi va u yerda Bavariya jamoasi bilan o‘ynaydi.
Dembele jamoaning muvaffaqiyat sirlari haqida shunday dedi: “Biz barchamiz bitta oila kabi birlashganmiz. Jamoa bilan oilamizdan ko‘proq vaqt o‘tkazamiz va doimo bir-birimizga maslahatlar berib yordam beramiz.
O‘yinlarda esa hamma birga yuguramiz, birgalikda hujum qilamiz va himoyalanamiz.” Fransiyaning katta klubi Parij Senn-Jermen bilan Bavariya o‘rtasidagi uchrashuv shanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlanadi. Ushbu o‘yinning natijasi Klub Jahon Chempionatidagi keyingi bosqichni aniqlashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Jamoaning jamoaviy ruhiyati va bir-biriga bo‘lgan ishonchi ularni katta yutuqlarga olib kelmoqda. Ushbu muvaffaqiyat fonida Dembele va jamoa a’zolari o‘zaro hamjihatlikni yanada oshirishga harakat qilmoqda.
Bu esa o‘z navbatida kelgusi musobaqalarda yanada oliy darajadagi natijalarga erishish imkonini beradi.

Дембеле поговорил о секрете успеха команды ПСЖ
Вингер клуба Париж Сен-Жермен Усман Дембеле рассказал о факторах, которые помогают команде добиваться отличных результатов в последнее время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Парижский клуб стал победителем всех внутренних соревнований и также добился успеха в Лиге чемпионов. Команда под руководством Луиса Энрике вышла в четвертьфинал турнира Кубка мира среди клубов, где сыграет с командой Бавария.
Дембеле сказал о секретах успеха команды: “Мы все объединились как одна семья. Мы проводим больше времени с командой, чем с семьей, и всегда помогаем друг другу, давая советы.
На играх мы все вместе бегаем, атакуем и защищаемся.” Матч между большим французским клубом Париж Сен-Жермен и Баварией состоится в субботу и начнется в 19:00 по московскому времени. Результат этой игры будет иметь важное значение для определения следующего этапа Кубка мира среди клубов.
Командный дух и доверие друг к другу приводят их к большим достижениям. На фоне этого успеха Дембеле и члены команды стремятся еще больше укрепить взаимопонимание.
Это, в свою очередь, даст возможность добиться еще более высоких результатов в предстоящих соревнованиях.