Glebov: Karpin bilan jamoa kun sayin kuchaymoqda
Poytaxtning "Dinamo" jamoasi futbolchisi Danil Glebov yangi bosh murabbiyga moslashish jarayoni haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Iyunda jamoani Rossiya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin boshqara boshladi va u bilan uch yillik shartnoma imzolandi. Glebovning so‘zlariga ko‘ra, har kuni jamoa o‘zgarishlarni yaxshiroq qabul qilmoqda.
Albatta, hamma narsa yangi va murakkab, lekin o‘yinchilar asta-sekin yangi murabbiyning talablarini tushunib borishyapti. "Dinamo" mavsum oldi uchta do‘stlik o‘yinida g‘alaba qozondi.
Ular Serbiyaning "Partizan" jamoasini 3:1, "OFK Belgrad"ni 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Shuningdek, mashhur 2DROTS jamoasiga qarshi ham 3:0 hisobida g‘alaba qozondi.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida "Dinamo" beshinchi o‘rinni egallagan edi. Jamoa yangi bosh murabbiy rahbarligida o‘z ishini yaxshilashga intilmoqda va kelgusida yanada yaxshi natijalarga erishish niyatida.

Глебов: Команда с Карпиным становится все сильнее с каждым днем
Игрок столичной команды "Динамо" Данил Глебов высказал свое мнение о процессе адаптации к новому главному тренеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В июне команду начал тренировать главный тренер сборной России Валерий Карпин, с которым был подписан трехлетний контракт. По словам Глебова, команда с каждым днем лучше воспринимает изменения.
Конечно, все новое и сложное, но игроки постепенно начинают понимать требования нового тренера. "Динамо" одержало победу в трех товарищеских матчах перед сезоном.
Они победили сербский клуб "Партизан" со счетом 3:1, а "ОФК Белград" — со счетом 4:0. Также была одержана победа над известной командой 2DROTS со счетом 3:0.
В прошлом сезоне "Динамо" заняло пятое место в Российской Премьер-лиге. Команда стремится улучшить свою игру под руководством нового главного тренера и намерена добиться еще лучших результатов в будущем.