Dembele pressing o‘yinini eng yaxshi ko‘radi va mahoratli bajaradi
PSJ jamoasining qanot himoyachisi Usmon Dembele gol urish, samarali uzatmalar va muvaffaqiyatli driblinglardan tashqari boshqa jihatlardan ham zavq olishini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi mavsum oldidan bergan intervyusida, ayniqsa, pressing o‘yinini yaxshi ko‘rishini ta’kidladi. Chempionlar ligasining finalida PSJ Inter jamoasini 5:0 hisobida mag‘lub etganida, Dembele o‘zining bosim ostida o‘ynashdagi mahorati bilan butun futbol jamoatchiligini hayratda qoldirdi.
Jamoa bosh murabbiyi Luis Enrike o‘sha o‘yindan keyin, aynan shu o‘yin uchun Dembele “Oltin to‘p” mukofotiga loyiq ekanini aytdi. Dembele pressinging samarali bo‘lishi uchun raqibga uzatish uchun vaqt berilmasligi kerakligini ta’kidladi.
U aytishicha, “Raqibga qaror qabul qilish uchun bir soniya ham bermaslik kerak. Shunda u mukammal uzatma bera olmaydi.
Menga pressing qilish juda yoqadi, bu menga ham zavq bag‘ishlaydi”. U har doim maydonda raqib darhol reaktsiya qilishi kerakligini aytib, aks holda o‘sha paytda o‘zi yonida bo‘lishini qo‘shimcha qildi.
PSJ va Bavariya jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv shanba kuni Moskva vaqti bilan soat 19:00da boshlanadi. Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilmoqda, chunki ikki yirik jamoa o‘rtasidagi raqobat doimo yuqori darajada bo‘ladi.

Дембеле лучше всего любит прессинг и выполняет его мастерски
Защитник ПСЖ Усман Дембеле признал, что получает удовольствие не только от забитых голов, результативных передач и успешных дриблингов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью перед новым сезоном он особенно отметил, что любит прессинг. В финале Лиги чемпионов, когда ПСЖ разгромил Интер со счетом 5:0, Дембеле удивил всю футбольную общественность своим мастерством игры под давлением.
Главный тренер команды Луис Энрике после той игры сказал, что именно за эту игру Дембеле достоин награды "Золотой мяч". Дембеле подчеркнул, что для эффективного прессинга сопернику не должно быть предоставлено время для передачи.
Он сказал: "Сопернику не следует давать ни секунды на принятие решения. Тогда он не сможет сделать идеальную передачу.
Мне очень нравится прессинг, это тоже приносит мне удовольствие". Он добавил, что на поле соперник должен реагировать мгновенно, иначе в тот момент он окажется рядом с ним.
Матч между ПСЖ и Баварией начнется в субботу в 19:00 по московскому времени. Эта игра ожидается с большим интересом, так как соперничество между двумя крупными командами всегда на высоком уровне.