Fluminense Al-Hilal ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qo‘lga kiritdi
Braziliyaning «Fluminense» klubining bosh murabbiyi Renato Portaluppi Klub jahon chempionati chorak final o‘yinida o‘z jamoasi qo‘lga kiritgan g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Saudiya Arabistonining «Al-Hilal» jamoasi bilan bo‘lib o‘tdi va 2:1 hisobida yakunlandi. Portaluppi o‘z so‘zlarida o‘yinning juda murakkab, tarang va qizg‘in kechishini oldindan bilganini ta’kidladi.
U jamoasini Interga qarshi o‘tkazilgan o‘yin kabi o‘ynashga tayyorlaganini aytdi. Jamoa o‘yinni nazorat qilgan, ammo gol o‘tkazib yuborilgandan so‘ng ham futbolchilarning munosabati va fidoyiligi ularga ushbu bosqichdan o‘tishga yordam bergan.
Portaluppi so‘zlari FIFA rasmiy saytida keltirilgan. Keyingi raqib «Fluminense» uchun braziliyalik «Palmeiras» va ingliz «Chelsi» jamoalari o‘rtasidagi bahsdan so‘ng ma’lum bo‘ladi.
Ushbu o‘yin jamoa taqdirini aniqlashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Shunday qilib, «Fluminense» o‘z yo‘lida mashaqqatli raqiblar bilan kurashmoqda va har bir uchrashuvda eng yaxshi natijani ko‘rsatishga intilmoqda.

Fluminense одержал победу над Аль-Хилялом со счетом 2:1
Главный тренер бразильского клуба «Fluminense» Ренато Порталуппи высказался о победе своей команды в четвертьфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч прошел с командой Саудовской Аравии «Al-Hilal» и завершился со счетом 2:1. Порталуппи отметил, что заранее знал, что игра будет очень сложной, напряженной и жаркой.
Он сказал, что подготовил свою команду играть так же, как в матче против Интерa. Команда контролировала игру, но даже после пропущенного гола отношение и самоотверженность футболистов помогли им пройти этот этап.
Слова Порталуппи приведены на официальном сайте FIFA. Следующий соперник для «Fluminense» станет известен после матча между бразильским «Palmeiras» и английским «Chelsea».
Эта игра будет иметь важное значение для определения судьбы команды. Таким образом, «Fluminense» сражается с трудными соперниками на своем пути и стремится показать лучший результат в каждом матче.