Sobiq yarim himoyachi, Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi va Rossiya terma jamoasi sobiq o'yinchisi Vladislav Radimov hujumchi Ivan Sergeevning Moskva "Dinamo" klubiga o'tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Radimovning fikricha, bu transfer "oq-ko'k" jamoasining hujum chizig'iga yangi imkoniyatlar qo'shadi. U Sergeevni milliy terma jamoa o'yinchisi sifatida ta’riflab, unda g'oliblik ruhining borligini ta’kidladi.
Shuningdek, Radimov jamoada Tikuvinning sog'lig'i yaxshilanishi, Gladyshevning qanotda o'ynay olishi kabi omillarni eslatdi. U o'yinning davomida ikki hujumchi bilan o'ynash yoki jamoani kuchaytirish imkoniyatlari mavjudligini aytdi.
Ivan Sergeev 4 iyul kuni "Dinamo" bilan uch yillik shartnoma imzoladi. Uning so'nggi jamoasi Samara shahrining "Krylya Sovetov" klubi bo'lib, u o'tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida 26 ta o'yinda 9 ta gol urgan.
Bu o'tish "Dinamo" uchun hujumda ko'proq variantlar yaratish va jamoani yanada kuchaytirish imkonini beradi.

Радимов: Приход Сергеева придаст Динамо новую силу
Бывший полузащитник, экс-игрок санкт-петербургского "Зенита" и сборной России Владислав Радимов высказался о переходе нападающего Ивана Сергеева в московское "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Радимова, этот трансфер добавит новые возможности в атакующую линию "бело-голубых". Он охарактеризовал Сергеева как игрока национальной сборной и отметил наличие в нем духа победителя.
Также Радимов напомнил о таких факторах, как улучшение здоровья Тикунина и возможность игры Гладышева на фланге. Он сказал, что есть возможность играть с двумя нападающими или усилить команду.
Иван Сергеев подписал трехлетний контракт с "Динамо" 4 июля. Его последней командой был клуб "Крылья Советов" из Самары, где он в прошлом сезоне забил 9 голов в 26 матчах Российской Премьер-Лиги.