Kapello: Allegri «Milan» himoyasini kuchaytiradi
Ilgarigi Italiya «Milan» jamoasi bosh murabbiyi Fabio Kapello yangi murabbiy Massimiliano Allegri himoyadagi o‘yinni yaxshilashiga ishonch bildiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Allegri boshqargan jamoalarda himoya doimo kuchli tomon hisoblangan. «Napoli» chempionatni adolatli ravishda yutdi, chunki ularning himoyasi eng yaxshi edi.
Bu juda muhim va aynan Allegri bunga ustunlik beradi. U futbolchilar orasidagi shaxsiy kaprizlarga yo‘l qo‘ymaydi, chunki uning nazarida futbol faqat jamoaviy o‘yin.
O‘tgan yili «Milan»da futbolchilar va murabbiylar o‘rtasida bo‘lgan ko‘plab holatlar endi ruxsat etilmaydi. Men ishonamanki, u himoyada to‘g‘ri tizimni barpo qiladi», deb ta’kidlaydi Kapello pianetamilan.it saytiga bergan intervyusida.
Allegri rahbarligida «Milan» jamoasi himoyani yanada mustahkamlab, o‘yinni jamoaviylik va intizom asosida olib boradi. Bu esa jamoaning umumiy natijasiga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.
Futbolchilar o‘zaro munosabatlarda yanada professional bo‘lib, murabbiy ko‘rsatmalariga qat’iy amal qiladilar. Shu tarzda, jamoa himoya chizig‘ida barqarorlikni ta’minlab, raqiblarning hujumlarini samarali to‘xtatish imkoniga ega bo‘ladi.

Субименди переходит в Арсенал и начинает новый этап
Бывший главный тренер итальянского «Милана» Фабио Капелло выразил уверенность, что новый тренер Массимилиано Аллегри улучшит игру в защите. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В командах, которыми руководил Аллегри, защита всегда считалась сильной стороной. «Наполи» справедливо выиграл чемпионат, потому что их защита была лучшей.
Это очень важно, и именно на это Аллегри делает акцент. Он не допускает личных капризов среди футболистов, так как, по его мнению, футбол — это только командная игра.
Прошлогодние случаи между футболистами и тренерами в «Милане» больше не будут допускаться. Я уверен, что он создаст правильную систему в защите», — подчеркивает Капелло в интервью pianetamilan.it.
Под руководством Аллегри команда «Милан» еще больше укрепит защиту и будет вести игру на основе командности и дисциплины. Это положительно скажется на общем результате команды.
Футболисты станут более профессиональными в своих взаимоотношениях и будут строго следовать указаниям тренера. Таким образом, команда обеспечит стабильность в линии защиты и сможет эффективно останавливать атаки соперников.