Sergeev Dinamoda ba’zi o‘yinlarda asosiy tarkibda maydonga tushadi
Sobiq «Zenit» yarim himoyachisi Andrey Arshavin, Ivan Sergeevning Moskva «Dinamo» jamoasi bilan shartnoma imzolagani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning aytishicha, hujumchi «oq-ko‘k»larning bosh murabbiyi Valeriy Karpin tomonidan jamoaning kuchli o‘yinchilaridan biri sifatida ko‘rilmoqda. Arshavin «Match TV» efirida shunday dedi: «Tyuqavin yoshroq va yuqori darajada ekanligi aniq, lekin bu Vanyaning zaxirada o‘tirishini anglatmaydi.
Menimcha, u har o‘yinda o‘yin vaqti oladi, ba’zi uchrashuvlarda esa asosiy tarkibda maydonga tushadi.» Hujumchining klubi bilan tuzgan shartnomasi uch yilga mo‘ljallangan. Dinamoliklar futbolchi uchun Samarqandning «Krylya Sovetov» klubiga 3,8 million yevro to‘lashgan.
«Zenit» va Moskva «Spartak» klublari ham Sergeevni o‘z saflariga qo‘shmoqchi bo‘lgan, ammo futbolchi aynan Karpin bilan ishlashni istagani sababli ular taklifini rad etgan.

Сергеев в Динамо в некоторых играх выходит на поле в основном составе
Бывший полузащитник «Зенита» Андрей Аршавин высказался о подписании контракта Иваном Сергеевым с московским «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, нападающий рассматривается главным тренером «бело-голубых» Валерием Карпиным как один из сильнейших игроков команды. Аршавин в эфире «Матч ТВ» сказал: «Тюкавин моложе и на более высоком уровне, но это не означает, что Ваня будет сидеть на скамейке.
Я думаю, что он будет получать игровое время в каждом матче, а в некоторых встречах выйдет в основном составе.» Контракт нападающего с клубом рассчитан на три года. Динамовцы заплатили за футболиста 3,8 миллиона евро клубу «Крылья Советов» из Самарканда.
Клубы «Зенит» и московский «Спартак» также хотели заполучить Сергеева, но футболист отказался от их предложений, так как хотел работать именно с Карпиным.