Arshavin: Karpinning kelishi Dinamoda o‘zgarish bo‘lmaydi
Rossiya milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi va Sankt-Peterburgning Zenit klubi sobiq a’zosi Andrey Arshavin Moskva Dynamo klubiga Valeriy Karpinning kelishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Arshavinning ta’kidlashicha, jamoaga yangi murabbiy kelishi ularning musobaqadagi mavqeini tubdan yaxshilamaydi. Dynamo har holda chempionlik uchun kurashgan.
Valeriy Georgievichning kelishi men uchun hech narsani o‘zgartirmaydi. Agar Zenit o‘z muammolarini hal qilsa, u chempionatdagi boshqa jamoalarga e’tibor bermasligi kerak, dedi Arshavin Matc TVga bergan intervyusida.
Valeriy Karpin ko‘p yillar davomida Rostov klubida ishlagan va shu bilan birga Rossiya terma jamoasini ham boshqargan. Joriy yil boshida u klub ishidan biroz dam olishga qaror qilgan, keyin esa iyun oyida Dynamo bilan uch yillik shartnoma imzolagan.
Umumiy holda, Karpinning kelishi Dynamo jamoasi uchun katta o‘zgarish olib kelmasligi, jamoaning natijalarini yaxshilash uchun boshqa omillar ham muhim ekanligi ta’kidlanmoqda. Futbolchilar va murabbiylarning birgalikdagi mehnati natijasida jamoa yuqori natijalarga erishishi mumkin.
Arshavin shuningdek, Zenitning o‘z muammolarini tezda hal qilishi va e’tiborini faqat o‘zining raqiblari bilan cheklashi zarurligini aytgan. Bu fikrlar Rossiya futbolining ichki vaziyatini yaxshi tushunishga yordam beradi.

Аршавин: Приход Карпина в Динамо изменений не принесет
Бывший футболист сборной России и экс-игрок клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга Андрей Аршавин высказал свое мнение о приходе Валерия Карпина в московское «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Аршавина, приход нового тренера в команду не улучшит их положение в соревнованиях. «Динамо» в любом случае боролось за чемпионство.
«Приход Валерия Георгиевича для меня ничего не изменит. Если «Зенит» решит свои проблемы, он не должен обращать внимания на другие команды в чемпионате», — сказал Аршавин в интервью Match TV.
Валерий Карпин много лет работал в клубе «Ростов» и одновременно возглавлял сборную России. В начале этого года он решил немного отдохнуть от работы в клубе, а затем в июне подписал трехлетний контракт с «Динамо».
В общем, подчеркивается, что приход Карпина не принесет больших изменений для команды «Динамо», и другие факторы также важны для улучшения результатов команды. Благодаря совместной работе футболистов и тренеров команда может достичь высоких результатов.
Аршавин также отметил, что «Зениту» необходимо быстро решить свои проблемы и сосредоточиться только на своих соперниках. Эти мысли помогают лучше понять внутреннюю ситуацию в российском футболе.