Sobiq yarimhimoyachi Vladislav Radimov Moskva «Dinamo» jamoasining Valeriy Karpin boshchiligidagi o'yinidagi ijobiy va salbiy tomonlarini ta’rifladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchinchi shaxs rahbarligi ostida «oq-ko‘k» jamoa dastlabki uchta o‘yinda uchta g‘alabaga erishib, jami hisobda 10:1 natija bilan ustunlik qildi. Radimovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa 90 daqiqa davomida bosim ushlab turadi, hatto zaxiradan o‘rinbosarlar kirmagan paytda ham.
Yosh futbolchilar maydonga tushganda talablarni tushunishgan, garchi har doim sinxronlik bo‘lmagan bo‘lsa-da, bu vaqt va tajriba bilan o‘zgaradi. Uning fikricha, jamoaning asosiy kamchiligi — himoyadan hujumga chiqishda yuzaga keladigan muammolar.
Yaqinda «Dinamo» Bratskiy kubogi doirasida serb «Partizan» jamoasini 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Yangi RPL mavsumining birinchi turida Karpinning jamoasi o‘z maydonida Kaliningradning «Baltika» jamoasi bilan o‘ynaydi.
Bu o‘yin jamoa uchun yangi imkoniyatlar ochishi va Karpinning taktikasini yanada samarali amalga oshirishga yordam berishi kutilmoqda. Umuman olganda, «Dinamo» bugungi kunda kuchli o‘yin namoyish qilmoqda va kelajakda yanada yaxshi natijalarga erishishi ehtimoli yuqori.

Радимов: Он сказал, что в Динамо есть проблемы с защитой
Бывший полузащитник Владислав Радимов описал положительные и отрицательные стороны игры московского «Динамо» под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Под руководством третьего лица «бело-голубые» добились трех побед в первых трех матчах, имея общий счет 10:1. По словам Радимова, команда удерживает давление на протяжении 90 минут, даже когда замены не выходят на поле.
Молодые футболисты, выходя на поле, понимают требования, хотя синхронности всегда не хватает, но это изменится с течением времени и опытом. По его мнению, основной недостаток команды — проблемы, возникающие при переходе от обороны к атаке.
Недавно «Динамо» в рамках Кубка Братского обыграло сербский «Партизан» со счетом 3:1. В первом туре нового сезона РПЛ команда Карпина сыграет на своем поле с калининградской «Балтикой».
Ожидается, что эта игра откроет новые возможности для команды и поможет более эффективно реализовать тактику Карпина. В целом, «Динамо» в настоящее время демонстрирует сильную игру и имеет высокие шансы на достижение лучших результатов в будущем.