Xabi Alonso Rodrigoning kelajagi haqida gapirdi
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso jamoaning yarim himoyachisi Rodrigoning kelajagi haqida gaplashganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rodrigoning jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligiga ishonch bildirgan. Futbolchi Klub jahon chempionati doirasida AQShda bo‘lib o‘tgan o‘yinlarda ikki marta maydonga tushgan.
Alonso Rodrigoning eng yaxshi formasini qaytarishga qodir ekanligiga ishonadi. U bilan suhbatda futbolchi ijobiy kayfiyatda ekanini va jamoaga zarur paytda yordam berishga tayyorligini ta’kidlagan.
Oldinroq ommaviy axborot vositalarida 24 yoshli futbolchini sotish mumkinligi haqida xabarlar paydo bo‘lgan. Uning bozor qiymati taxminan 90 million yevro atrofida baholanmoqda.
Hozirda Rodrigoning "Real" bilan amal qilayotgan shartnomasi 2028 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan. Rodrigo o‘zining zaxira o‘yinchi sifatidagi roli 2026 yilgi jahon chempionati oldidan Braziliya terma jamoasidagi kelajak istiqbollariga salbiy ta’sir ko‘rsatishidan xavotirda.
Bu uning terma jamoadagi o‘rnini saqlab qolishiga ta’sir qilishi mumkin, chunki u muntazam maydonga tushishni istaydi. Shuning uchun u jamoada o‘yin amaliyotini oshirish va o‘zining raqobatbardoshligini tiklashga intilmoqda.

Хаби Алонсо Родригес о будущем говорил
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо сообщил, что поговорил о будущем полузащитника Родриго. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выразил уверенность, что Родриго является важным игроком для команды. Футболист дважды выходил на поле в матчах, прошедших в США в рамках клубного чемпионата мира.
Алонсо верит, что Родриго способен вернуть свою лучшую форму. В разговоре с ним футболист подчеркнул, что находится в позитивном настроении и готов помочь команде в нужный момент.
Ранее в СМИ появлялись сообщения о возможности продажи 24-летнего футболиста. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 90 миллионов евро.
В настоящее время контракт Родриго с "Реалом" рассчитан до 30 июня 2028 года. Родриго беспокоится, что его роль запасного игрока может негативно сказаться на перспективах в сборной Бразилии перед чемпионатом мира 2026 года.
Это может повлиять на его место в сборной, так как он хочет регулярно выходить на поле. Поэтому он стремится увеличить игровую практику в команде и восстановить свою конкурентоспособность.