Oasis Jotaga bag‘ishlab yangi qo‘shiq ijro etdi
Britaniyalik Oasis guruhi 16 yillik tanaffusdan keyingi birinchi konsertida Liverpool jamoasi va Portugaliya terma jamoasi hujumchisi Diogo Jotaga bag‘ishlangan qo‘shiqni ijro etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Konsert dasturida Live Forever qo‘shig‘ining yonida ushbu hodisaga oid eslatma bo‘ldi. Diogo Jota va uning ukasi Ispaniyada avtohalokatga uchrashgan.
Hodisaga ularning avtomobilining yuqori tezlikda g‘ildiragi yorilishi sabab bo‘lgan. Ushbu fojia yuz berishidan o‘n kun oldin futbolchi turmushga chiqqan edi.
May oyida u Liverpool bilan Angliya chempionligini qo‘lga kiritgan, iyun oyida esa Portugaliya terma jamoasi bilan Millatlar Ligasi g‘olibi bo‘lgan. Oasis guruhining asoschilari Liam va Noel Gallagherlar Manchester Siti jamoasining muxlislari hisoblanishadi.
Ularning o‘zaro munosabatlari murakkab bo‘lib, shu sababli guruh bir muddat faoliyatini to‘xtatgan edi.

Oasis исполнили новую песню, посвященную Джота
Британская группа Oasis исполнила песню, посвященную нападающему команды Ливерпуль и сборной Португалии Диогу Жоте, на своем первом концерте после 16-летнего перерыва. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В программе концерта была памятка о данном событии рядом с песней Live Forever. Диого Жота и его брат попали в автомобильную аварию в Испании.
Причиной происшествия стало разрушение колеса их автомобиля на высокой скорости. За десять дней до этой трагедии футболист женился.
В мае он завоевал чемпионство Англии с Ливерпулем, а в июне стал победителем Лиги наций с национальной сборной Португалии. Основатели группы Oasis Лиам и Ноэль Галлахеры являются болельщиками команды Манчестер Сити.