Londondagi jahon klublar chempionati chorak finalining birinchi bo‘limi yakuniga ko‘ra, ingliz klubi braziliyalik "Palmeiras" jamoasidan ustunlik qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar tanaffusga 1:0 hisobida kirishdi. Yagona gol 16-daqiqada Ko‘l Palmer tomonidan kiritildi.
O‘yin birinchi bo‘limining so‘nggi soniyalarida Liam Delapga sariq kartochka berildi. U endi agar "Chelsi" yarim finalga chiqsa, o‘sha o‘yinni o‘tkazib yuboradi.
Oldinroq turnirning birinchi yarim finalchisi aniqlangan edi. Bu braziliyalik "Fluminense" jamoasi bo‘lib, ular Saudiya Arabistonining "Al-Hilal" jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Qolgan chorak final juftliklarida "Bavariya" va "PSJ", shuningdek "Real" va "Borussiya" (Dortmund) jamoalari o‘zaro bahs olib boradi. Turnirning keyingi bosqichlari qiziqarli va kuchli o‘yinlarga boy bo‘lishi kutilmoqda.
Klub jahon chempionati har yili yuqori darajada tashkil etilib, dunyoning eng yaxshi klublari o‘rtasida kuch sinovlari o‘tkaziladi. Tomoshabinlar uchun bu katta qiziqish uyg‘otadi va futbolning jahon miqyosidagi rivojlanishiga katta hissa qo‘shadi.

Челси Палмер забила гол и вышла вперед
По итогам первого тайма четвертьфинала чемпионата мира клубов в Лондоне английский клуб имеет преимущество над бразильской командой "Палмейрас". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды ушли на перерыв со счетом 1:0. Единственный гол был забит на 16-й минуте Кэем Палмером.
В последние секунды первого тайма Лиаму Делапу была показана желтая карточка. Теперь, если "Челси" выйдет в полуфинал, он пропустит этот матч.
Ранее был определен первый полуфиналист турнира. Это бразильская команда "Флуминенсе", которая победила команду Саудовской Аравии "Аль-Хилал" со счетом 2:1.
В оставшихся четвертьфинальных парах "Бавария" и "ПСЖ", а также "Реал" и "Боруссия" (Дортмунд) будут соперничать друг с другом. Ожидается, что следующие этапы турнира будут полны интересных и напряженных матчей.
Клубный чемпионат мира проводится ежегодно на высоком уровне, и в нем проходят испытания сил между лучшими клубами мира. Это вызывает большой интерес у зрителей и вносит значительный вклад в развитие футбола на мировом уровне.