Bellingem: Real uchun Klub jahon chempionati muhim
Madridning “Real” futbolchisi Jud Bellingem jamoa uchun Klub jahon chempionati muhimligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyaning yirik klubi chorakkfinalga chiqqan va u yerda Dortmundning “Borussiya” jamoasi bilan uchrashadi. Bellingemning so‘zlariga ko‘ra, Klub jahon chempionati jamoa uchun juda ahamiyatli, chunki mavsum ular uchun unchalik yaxshi kechmadi.
Faqat ikki sovrin qo‘lga kiritildi, lekin “Real” aynan shu ikki sovrin haqida orzu qilgan emas. Endi esa ularda muhim unvonni qo‘lga kiritish uchun yana bir ajoyib imkoniyat bor.
“Real” va “Borussiya” o‘rtasidagi o‘yin shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Musobaqaning boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 23:00da boshlanadi.
Bu o‘yinda “Real” jamoasi o‘z kuchini ko‘rsatib, yangi yutuq uchun intiladi. Klub jahon chempionati jamoalar uchun nafaqat sovrin uchun, balki mavsumdagi kamchiliklarni yengib o‘tish imkoniyatidir.

Bellingem: Чемпионат мира для Реала важен
Футболист мадридского «Реала» Джуд Беллингем подчеркнул важность чемпионата мира для клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Крупный испанский клуб вышел в четвертьфинал, где встретится с дортмундской «Боруссией». По словам Беллингема, чемпионат мира для клуба очень значим, так как сезон для них не был особенно удачным.
Было завоевано всего два трофея, но «Реал» не мечтал именно о этих двух трофеях. Теперь у них есть еще одна отличная возможность завоевать важный титул.
Игра между «Реалом» и «Боруссией» состоится в субботу. Начало турнира в 23:00 по московскому времени.
В этой игре команда «Реала» стремится продемонстрировать свои силы и добиться новой победы. Чемпионат мира для команд — это не только трофей, но и возможность преодолеть недостатки сезона.