Palmeiras jamoasi futbolchisi Estevao Villian Klublar o‘rtasidagi jahon chempionatining chorak final uchrashuvida gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yosh braziliyalik futbolchi o‘yinning 54-daqiqasida kelajakdagi jamoasi darvozasiga to‘p yo‘llab, hisobni 1:1 ga keltirdi. Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Estevao 18 yosh 71 kun bo‘lganda jahon klublar chempionatida gol urgan eng yosh futbolchilardan biri bo‘lib, faqat Portuning Rodrigue Morasi undan ozroq yoshda – 18 yosh 49 kun – gol urgan.
Morai Al-Ahli jamoasiga guruh bosqichida gol kiritgan edi. Chelsea jamoasi Estevaoni o‘tgan yili sotib oldi.
Ushbu transferning qiymati, potensial bonuslar hisobga olinmaganda, 30 million yevrodan oshdi. Bugungi g‘olib keyingi bosqichda braziliyalik Fluminense jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Ushbu o‘yin katta ahamiyatga ega bo‘lib, jahon klublar chempionatining yarim finaliga yo‘l topish uchun muhim hisoblanadi. Estevao Villianning yoshi va ko‘rsatgan o‘yin ko‘pchilik e’tiborini tortdi va uning kelajagi uchun umidlar yuqori.
Klublar o‘rtasidagi musobaqalarda yosh futbolchilarning muvaffaqiyati ular uchun katta imkoniyatdir.

Эстевао на чемпионате мира забил ведущий гол среди молодежи
Игрок команды Palmeiras Эстеван Виллиан забил гол в четвертьфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Молодой бразильский футболист в 54-й минуте игры отправил мяч в ворота своей будущей команды, сравняв счет 1:1. По данным Opta, Эстеван стал одним из самых молодых футболистов, забивших гол на чемпионате мира клубов в возрасте 18 лет и 71 дня, и только Португальский Родриго Мораис был немного моложе – 18 лет и 49 дней – когда забил гол.
Мораис забил гол команде Аль-Ахли на групповом этапе. Команда Челси купила Эстевана в прошлом году.
Стоимость этого трансфера, без учета потенциальных бонусов, превысила 30 миллионов евро. Сегодняшний победитель сыграет в следующем раунде против бразильской команды Флуминенсе.
Эта игра имеет большое значение и считается важной для выхода в полуфинал клубного чемпионата мира. Возраст Эстевана Виллиана и его игра привлекли внимание многих, и надежды на его будущее высоки.