Estevao "Chelsi"ga qarshi gol urib, eng yaxshi futbolchi bo‘ldi
Londonning "Chelsi" jamoasi Jahon klublar chempionati chorak finalida Braziliyaning "Palmeiras" jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 16-daqiqasida "Chelsi" futbolchisi Koul Palmer aniq zarbasi bilan hisobni ochdi. Biroz o‘tib, 53-daqiqada 18 yoshli Estevao Vilyan hujum orqali darvozabon Robert Sanchesni aldab, hisobni tenglashtirdi.
O‘yin 1:1 bo‘lgan paytda, 84-daqiqada o‘z darvozasiga kiritilgan gol London jamoasiga g‘alaba keltirdi. Ushbu o‘yinning eng yaxshi futbolchisi Estevao deb topildi.
Estevao yaqinda "Palmeiras"dan "Chelsi"ga o‘tadi. U Jahon klublar chempionati tugagach, Angliya grandiga qo‘shiladi.
Shunday qilib, u kelajakdagi jamoasiga qarshi o‘yinda gol ura olgan holda Evropa safariga chiqadi. Bu uning Yevropadagi faoliyat boshlanishidan oldingi so‘nggi muvaffaqiyati bo‘ldi.
O‘yinda namoyish etgan mahorati va zukkoligi ko‘p kishilar tomonidan e’tirof etildi. "Chelsi" jamoasi o‘z kuchini namoyish etib, musobaqaning keyingi bosqichlariga ishonch bilan yo‘l oldi.
Ushbu g‘alaba jamoa uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, ularning kelgusidagi muvaffaqiyatlariga asos yaratadi.

Эстевао забил гол в матче против "Челси" и стал лучшим футболистом
Лондонский клуб "Челси" победил бразильский "Палмейрас" со счетом 2:1 в четвертьфинале чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 16-й минуте игрок "Челси" Кул Палмер открыл счет точным ударом. Немного позже, на 53-й минуте 18-летний Эстеван Вильян обманул вратаря Роберта Санчеса и сравнял счет.
Когда игра была 1:1, на 84-й минуте автогол принес победу лондонской команде. Лучшим игроком матча был признан Эстеван.
Эстеван недавно перейдет из "Палмейраса" в "Челси". Он присоединится к английскому гранду после окончания чемпионата мира клубов.
Таким образом, он отправится в Европу, забив гол в игре против своей будущей команды. Это было его последнее достижение перед началом карьеры в Европе.
Мастера и ловкость, продемонстрированные в игре, были признаны многими. Команда "Челси" уверенно продемонстрировала свои силы и уверенно движется к следующим этапам турнира.