Chelsi yarim finalda muammolarga qaramay g‘alaba qozondi
“Chelsi” jahon klublari chempionati yarim finaliga chiqdi, garchi ikkinchi bo‘limda ba’zi muammolar yuzaga kelgan bo‘lsa-da. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Palmeiras” hisobni tenglashtirdi, ammo Malo Gyusto oldingi xatolarini to‘g‘rilab, “aristokratlar” uchun g‘alaba golini urdi. “Evro-Futbol.Ru” nashri esa “Chelsi”ni mag‘lubiyatga uchratishi mumkin bo‘lgan holatlarga e’tibor qaratdi.
Mazkur o‘yinda London klubining uch nafar futbolchisiga subyektiv baholar berildi. Maksimal ball 10 ga teng bo‘lib, o‘yinning boshida baho 6,0 edi.
Liam Delapga 3,0 ball berildi. U hozircha barqarorlikni namoyish eta olmayapti va ko‘pincha markaziy hujumchi o‘yindan chiqib qolishi kuzatilmoqda.
Delap maydonda 50 daqiqa davomida faqat o‘nta marta to‘pga tegib, olti marta pas berdi. O‘yinga past ishtiroki natijali harakatlar bilan qoplanishi kerak edi, lekin Delapdan hech bitta zarba yoki muhim pas ko‘rilmadi.
U sakkiz bir-biriga qarshi kurashda faqat ikki marta g‘alaba qozondi. Shuningdek, u o‘yinning oxirida maydonda qattiq o‘ynab, sariq kartochka oldi va yarim finalni o‘tkazib yuboradi.
Kristofer Nkunku 4,5 ball oldi. U to‘liq o‘yin o‘tkazmagan bo‘lsa-da, bitta ajoyib imkoniyatni boy berdi va bir marta hujumni jonlantirdi.
Nkunku Delapga nisbatan yaxshiroq ko‘rinish berdi, ammo ba’zi vaziyatlarda jamoasiga foyda o‘rniga zarar yetkazadigan harakatlar qildi. Levi Kolvillga 3,5 ball qo‘yildi.
Aynan u Estevao tomonidan yaxshi o‘ynalib, gol urilishiga sababchi bo‘ldi. Shuningdek, “Palmeiras”ning tezkor hujumlari paytida u yaqin raqiblarning zarbalarini to‘xtata olmadi.
Kolvill o‘yinning oxirida noxush xulq-atvori uchun sariq kartochka oldi va u ham yarim finalni o‘tkazib yuboradi. Muallif: Kirill Ivantsov

Челси, несмотря на проблемы, одержал победу в полуфинале
“Челси” вышел в полуфинал чемпионата мира клубов, хотя во втором тайме возникли некоторые проблемы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
“Палмейрас” сравнял счет, но Мало Гюсто исправил предыдущие ошибки и забил победный гол для “аристократов”. Издание “Евро-Футбол.Ру” обратило внимание на ситуации, которые могли бы привести к поражению “Челси”.
В этом матче трем футболистам лондонского клуба были даны субъективные оценки. Максимальный балл составляет 10, и в начале игры оценка была 6,0.
Лиаму Делапу была дана оценка 3,0. Он пока не демонстрирует стабильности и часто оказывается вне игры центрального нападающего.
Делап за 50 минут на поле коснулся мяча всего десять раз и отдал шесть передач. Его низкое участие в игре должно было компенсироваться результативными действиями, но от Делапа не было ни одного удара или важной передачи.
Он выиграл только два единоборства из восьми. Также в конце игры он сыграл грубо и получил желтую карточку, из-за чего пропустит полуфинал.
Кристофер Нкунку получил 4,5 балла. Хотя он не провел полный матч, он упустил одну отличную возможность и один раз активизировал атаку.
Нкунку выглядел лучше Делапа, но в некоторых ситуациях совершал действия, которые приносили вред команде вместо пользы. Леви Колвиллу была поставлена оценка 3,5.
Именно он стал причиной гола, хорошо сыграв против Эстевана. Также он не смог остановить удары соперников во время быстрых атак “Палмейраса”.
Колвилл в конце игры получил желтую карточку за недостойное поведение и также пропустит полуфинал. Автор: Кирилл Иванцов