Har ikki futbolchi bitta gol urdi, biroq g‘olib “ko‘klar” jamoasi bo‘ldi – o‘yinning hal qiluvchi lahzasi 84-daqiqadagi o‘z darvozasiga kiritilgan gol bo‘ldi. “O‘yin tugagach, men Estevaoga tez orada bizga qo‘shilishini aytdim, lekin u hech narsani tushunmadi”, deb ma’lum qildi ingliz futbolchisi Ben Jeykobslarga.
Estevao Vilyan Jahon klublar chempionati tugagach “Chelsi” safini to‘ldiradi. O‘tkazish jarayoni o‘tgan yili kelishib olingan.
“Palmeiras” 18 yoshli iste’dodli futbolchidan 30 million yevrodan ortiq mablag‘ oladi, bonuslar hisobga olinmaganda ham. Bu transfer “Chelsi” uchun katta istiqbol va yosh futbolchini rivojlantirishga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi.

Палмер сказал Эстеве, что он скоро придет, он не понял
Нападающий полузащитник Кол Палмер открыл, что его будущий товарищ по команде из "Челси" Эстевао Вильян сказал после завершения матча четвертьфинала чемпионата мира клубов против "Палмейраса" (2:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Оба футболиста забили по голу, но победителем стала команда "синих" – решающий момент матча произошел на 84-й минуте, когда был забит автогол. "После игры я сказал Эстевао, что он скоро присоединится к нам, но он ничего не понял", – сообщил английский футболист Бен Джейкобс.
Эстевао Вильян присоединится к "Челси" после завершения чемпионата мира клубов. Процесс передачи был согласован в прошлом году.
"Палмейрас" получит более 30 миллионов евро за 18-летнего талантливого футболиста, даже без учета бонусов. Этот трансфер является большим перспективным шагом для "Челси" и важным шагом в развитии молодого футболиста.