Estevao “Palmeiras”ni tark etib, “Chelsi”ga o‘tadi
18 yoshli Estevao Villian "Palmeiras" jamoasi safida so‘nggi o‘yinni o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Taxt taqdir unga qiziqarli sahna yaratdi: raqib jamoa sifatida "Chelsi" maydonga tushdi, shu jamoaga u Klub jahon chempionati yakunidan so‘ng o‘tadi. Yosh iste’dod 53-daqiqada gol urib, hisobni tenglashtirdi, ammo kelajakda o‘ynaydigan jamoasini musobaqadan chiqarib yubora olmadi.
O‘yinning oxirida sodir bo‘lgan avtogol "ko‘klar"ni yarim finalga olib chiqdi, natijada hisob 2:1 bo‘ldi. Estevao Villian ota-onasining maslahati bilan maydonda to‘liq kuchini sarflashga odatlanganini aytdi.
U barcha imkoniyatini ishga solgan va endi oldinga intilishi kerakligini ta’kidladi. "Endi men "Palmeiras"ni tark etaman, bu jamoaga men o‘z futbol faoliyatim uchun ko‘p narsani qarzdorman.
Har kuni Allohga rahmat aytaman, chunki men murabbiy Abel Ferreyr bilan ishlash imkoniyatiga ega bo‘ldim. Aynan u menga futbol o‘ynashni o‘rgatdi.
Mana shu klubda menga futbol eshiklari ochildi va men "Palmeiras"da juda baxtli edim", dedi futbolchi. Shuningdek, yosh qanot himoyachisi "Chelsi"ga qarshi o‘yinda eng yaxshi futbolchi deb topildi.
U o‘zining yorqin harakatlari bilan maydonda ajralib turdi va jamoasiga katta yordam berdi. Bu o‘yin futbolchining karerasidagi muhim burilish nuqtasi bo‘ldi.

Эстевао покинет "Палмейрас" и перейдет в "Челси"
18-летний Эстеван Виллиан провел последний матч в составе команды "Палмейрас". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Судьба предоставила ему интересную сцену: в качестве соперника на поле вышел "Челси", в который он перейдет после завершения клубного чемпионата мира. Молодой талант забил гол на 53-й минуте, сравняв счет, но не смог вывести свою будущую команду из турнира.
Автогол, произошедший в конце матча, вывел "синих" в полуфинал, в результате чего счет стал 2:1. Эстеван Виллиан сказал, что с советом родителей он привык выкладываться на поле на полную мощность.
Он отметил, что использовал все свои возможности и теперь должен стремиться вперед. "Теперь я покидаю "Палмейрас", этой команде я многим обязан в своей футбольной карьере.
Каждый день я благодарю Бога, потому что у меня была возможность работать с тренером Абелем Феррейрой. Именно он научил меня играть в футбол.
В этом клубе для меня открылись футбольные двери, и я был очень счастлив в "Палмейрасе", - сказал футболист. Также молодой защитник был признан лучшим игроком в матче против "Челси".
Он выделялся на поле своими яркими действиями и оказал большую помощь своей команде. Этот матч стал важной поворотной точкой в карьере футболиста.