Braziliyaning "Fluminense" jamoasi markaziy himoyachisi Tyaqo Silva Saudiya Arabistonining "Al-Hilol" jamoasi bosh murabbiyi Simone Indzagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Indzagini juda malakali mutaxassis deb atadi va uni o‘tgan mavsumda ko‘rsatgan ish faoliyati bilan isbotlaganini ta’kidladi. Tyaqo Silvaning so‘zlariga ko‘ra, Indzagi "Inter" jamoasini boshqarganda barcha musobaqalarda g‘alabaga yaqin bo‘lgan.
U kelgusi mavsum Indzagi uchun o‘tgan mavsumga nisbatan yanada muvaffaqiyatli bo‘lishiga umid bildirdi. Jahon klublar o‘rtasidagi chempionatining chorak final bosqichida "Fluminense" "Al-Hilol" bilan bahs olib bordi.
Braziliya jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu musobaqaning yarim finalida "Fluminense" Londonning "Chelsi" jamoasi bilan to‘qnashadi.
Ushbu o‘yinlar katta qiziqish bilan kuzatilmoqda va jamoalar o‘rtasidagi bahslar kuchli raqobatga boy bo‘lishini ko‘rsatadi. Futbol ixlosmandlari indamagan holda kelajakdagi uchrashuvlarni kutishmoqda.

Тьяко Силва похвалил свои тренерские навыки
Центральный защитник бразильской команды "Флуминенсе" Тьяго Силва высказал свое мнение о главном тренере команды Саудовской Аравии "Аль-Хилаль" Симоне Индзаги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал Индзаги очень квалифицированным специалистом и отметил, что это было доказано его работой в прошлом сезоне. По словам Тьяго Силвы, когда Индзаги тренировал "Интер", команда была близка к победе во всех турнирах.
Он выразил надежду, что следующий сезон будет для Индзаги еще более успешным по сравнению с прошлым. В четвертьфинале чемпионата мира клубов "Флуминенсе" встретился с "Аль-Хилаль".
Бразильская команда одержала победу со счетом 2:1. В полуфинале этого турнира "Флуминенсе" столкнется с лондонским "Челси".
Эти матчи вызывают большой интерес, и встречи между командами обещают быть насыщенными сильной конкуренцией. Футбольные фанаты с нетерпением ждут предстоящих встреч.