Real va Borussia Dortmund chorak finalda uchrashadi
So‘nggi chorak finalda Madridning "Real" jamoasi Dortmundning "Borussiya" jamoasi bilan bahs yuritadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Internet nashri "Yevro-Futbol" start tarkiblarni taxmin qilishga harakat qilmoqda. "Real" jamoasi tarkibi: darvozabon Kurtua, himoyachilar Frans Garsiya, Xuysen, Tchuameni, Rydiger, Aleksander-Arnold, o‘rta maydonchilar Gyuler, Valverde, Bellingem, hujumchilar Vinisius Juniior va Gonsalo Garsiya.
"Dortmund Borussiya" jamoasi tarkibida: darvozabon Kobel, himoyachilar Svensson, Bensebayni, Anton, Zyule, Ryuerson, o‘rta maydonchilar Zabitser, Nmecha, Gross, hujumchilar Adeyemi va Girasii bor. "Real" jamoasida Davud Alaba, Dani Karvaxal, Eder Militau, Ferlan Mendi, Eduardo Kamavinga, Endrik jarohat olgan.
"Borussiya"da esa Karny Chukvuemeka ishtirok etishi noaniq, Job Bellingem diskvalifikatsiya qilingan. "Real" H guruhida "Al-Hilal" (1:1), "Pachuka" (3:1) va "Red Bull Zaltsburg" (3:0) jamoalari bilan o‘yinni o‘tkazdi.
Birinchi bosqichda esa "Yuventus"ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi. "Dortmund Borussiya" F guruhida "Fluminense" bilan 0:0, "Mamelodi Sandauns"ni 4:3 va "Ulsan Hyundai"ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
1/8 finalda esa "Monterrey"ni 2:1 hisobida ortda qoldirdi. Madridning "Real" va Dortmundning "Borussiya" jamoalari rasmiy musobaqalarda o‘n olti marta to‘qnash kelgan.
Bu uchrashuvlarning barchasi Chempionlar ligasida bo‘lib o‘tgan. "Real" jamoasi bu o‘yinlarda sakkiz marta g‘alaba qozongan, besh marta durang o‘ynagan va uch marta mag‘lub bo‘lgan.
E’lon qilingan o‘yin bugun, 5 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 23:00da boshlanadi. "Real" va "Borussiya Dortmund" o‘rtasidagi uchrashuvni matnli onlayn translyatsiyada kuzatib boring.

Реал и Боруссия Дортмунд встретятся в четвертьфинале
В последнем четвертьфинале мадридский "Реал" будет сражаться с дортмундской "Боруссией". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Интернет-издание "Евро-Футбол" пытается предсказать стартовые составы. Состав "Реала": вратарь Куртуа, защитники Франс Гарсия, Хусейн, Тчуамени, Рюдигер, Александр-Арнольд, полузащитники Гюлер, Вальверде, Беллингем, нападающие Винисиус Жуниор и Гонсало Гарсия.
В составе "Боруссии Дортмунд": вратарь Кобель, защитники Свенссон, Бенсебайни, Антон, Зюле, Рюерсон, полузащитники Забитцер, Нмеча, Гросс, нападающие Адеями и Гирассии. В "Реале" травмированы Давид Алаба, Дани Карвахаль, Эдер Милитао, Ферлан Менди, Эдуардо Камавинга, Эндрик.
В "Боруссии" участие Карни Чуквуэмики под вопросом, Джоб Беллингем дисквалифицирован. "Реал" в группе H провел матчи с командами "Аль-Хилал" (1:1), "Пачука" (3:1) и "Ред Булл Зальцбург" (3:0).
На первом этапе "Реал" одержал победу над "Ювентусом" со счетом 1:0. "Боруссия Дортмунд" в группе F сыграла вничью с "Флуминенсе" 0:0, победила "Мамелоди Сандаунс" 4:3 и "Ульсан Хёндэ" 1:0.
В 1/8 финала "Боруссия" обыграла "Монтеррей" со счетом 2:1. Мадридский "Реал" и дортмундская "Боруссия" встречались в официальных соревнованиях шестнадцать раз.
Все эти встречи проходили в Лиге чемпионов. "Реал" одержал победу в этих играх восемь раз, сыграл вничью пять раз и трижды проиграл.
Объявленная игра начнется сегодня, 5 июля, в 23:00 по московскому времени. Следите за матчем между "Реалом" и "Боруссией Дортмунд" в текстовой онлайн-трансляции.