Golovin Alvesni CSKAga ko‘chirishga yordam berdi
CSKA jamoasi tarbiyalanuvchisi Aleksandr Golovin, hozirda "Monako" klubida o‘ynayotgan, "San-Paulu" jamoasining yarim himoyachisi Mateus Alvesning "armiyachilar" klubiga o‘tishiga ko‘maklashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Sport-Express" nashrining xabar berishicha, Golovin Alvesga Rossiyada va ayniqsa CSKA jamoasida yashash va o‘ynash haqida ko‘p ijobiy fikrlar bildirdi. Bu ma’lumotlar braziliyalik futbolchiga katta ta’sir qildi.
Shuningdek, Alves va "Monako"dagi jamoadoshi Kayu Enrike bir xil agentlikka ega bo‘lib, bu orqali braziliyalik futbolchi Golovin bilan aloqaga chiqa oldi. Hozirda 20 yoshli Mateus Alves "San-Paulu"ning asosiy tarkibida 15 ta o‘yinda maydonga tushgan va ikki marta golga uzatma bergan.
Transfermarkt sayti ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati uch yarim million yevroni tashkil etadi. Ushbu o‘tish golib jamoa uchun muhim qo‘shimcha bo‘lib, Aleksandr Golovinning yordamida yosh futbolchining faoliyati yangi bosqichga ko‘tarilishi kutilmoqda.
CSKA klubi bu transfer orqali o‘z tarkibini mustahkamlashni maqsad qilgan. Mateus Alvesning Rossiya futboliga moslashishi va jamoaga tezda qo‘shilib ketishi muhim vazifa hisoblanadi.

Головин помог Алвесу перейти в ЦСКА
Воспитанник ЦСКА Александр Головин, который сейчас играет в клубе "Монако", помог полузащитнику "Сан-Паулу" Матеусу Алвесу перейти в клуб "армейцев". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания "Спорт-Экспресс", Головин высказал много положительных мнений о жизни и игре в России, особенно в команде ЦСКА. Эти данные оказали большое влияние на бразильского футболиста.
Также Алвес и его одноклубник в "Монако" Каю Энрике имеют одно агентство, благодаря которому бразильский футболист смог выйти на связь с Головиным. В настоящее время 20-летний Матеус Алвес провел 15 матчей в основном составе "Сан-Паулу" и сделал две голевые передачи.
Согласно данным сайта Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет три с половиной миллиона евро. Этот переход станет важным дополнением для команды-победителя, и с помощью Александра Головина ожидается, что карьера молодого футболиста поднимется на новый уровень.
Клуб ЦСКА ставит целью укрепить свой состав через этот трансфер. Важно, чтобы Матеус Алвес адаптировался к российскому футболу и быстро влился в команду.