Mateus Alves CSKAda 55-raqam ostida o‘ynaydi
Braziliyalik yarim himoyachi Mateus Alves Moskva CSKA jamoasida qanday raqam ostida o‘ynashini aniqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli futbolchi shartnoma imzolash uchun Moskvaga kelgani avvalroq ma’lum bo‘lgan edi. E’tiborlisi, Alvesni CSKAga o‘tishga ishontirgan Aleksandr Golovin bo‘lganligi aytilmoqda.
Mateus Alves o‘z raqamini tanladi va 55-raqam ostida maydonga chiqishni rejalashtirmoqda. U bu haqda Sport-Express nashriga bergan intervyusida shunday degan: “Men 55-raqamni tanladim, ular menga raqamlarni taklif qilishdi va men shu raqamni afzal ko‘rdim”.
Alves katta jamoa darajasida hozirgacha “San-Paulu” safida jami 15 ta o‘yin o‘tkazib, ikki samarali uzatmani amalga oshirgan. Yangi mavsumda birinchi turda CSKA “Torpedo” jamoasiga mehmondan qarshi o‘ynaydi.
Ushbu o‘yin 18-21 iyul kunlari bo‘lib o‘tadi. Shunday qilib, Braziliyalik futbolchi o‘z faoliyatini CSKA jamoasida davom ettirishga tayyor va yangi mavsumda maydonga yangi raqam ostida chiqadi.
Bu esa uning jamoaga qo‘shilganidan keyingi birinchi yirik qadamdir. Jamoa muxlislari uning o‘yini va yutuqlarini kuzatishda davom etishadi.

Матэус Алвеш играет под номером 55 в ЦСКА
Бразильский полузащитник Матеус Алвес определил, под каким номером будет играть в московском ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что 20-летний футболист приехал в Москву для подписания контракта. Примечательно, что именно Александр Головин убедил Алвеса перейти в ЦСКА.
Матеус Алвес выбрал свой номер и планирует выйти на поле под номером 55. Об этом он сказал в интервью изданию Sport-Express: "Я выбрал номер 55, мне предложили номера, и я предпочел этот".
Алвес на уровне большой команды до сих пор провел 15 матчей за "Сан-Паулу" и сделал две результативные передачи. В первом туре нового сезона ЦСКА сыграет против команды "Торпедо".
Этот матч пройдет с 18 по 21 июля. Таким образом, бразильский футболист готов продолжить свою карьеру в команде ЦСКА и выйдет на поле под новым номером в новом сезоне.
Это его первый крупный шаг после присоединения к команде. Фанаты команды продолжат следить за его игрой и достижениями.