Jerson «Zenit»ga o‘tib, oltin qafasga tushadi
Futbol bo‘yicha mutaxassis Valeriy Nepomnyashchiy "Evro-Futbol.Ru" tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida "Zenit" klubi transferlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Zenit" yarim himoyachisi Jersonni 25 million yevroga sotib oldi. Bu transfer haqida qanday fikrdasiz, degan savolga u shunday javob berdi: Men bilaman, bu futbolchi Malcom va Halk darajasidagi yulduz hisoblanadi.
Uni ajoyib o‘yinchi ekanini ko‘rdim. Lekin u qanday moslashadi, bu hali noma’lum.
Meni biroz hayratga solayotgan jihat, "Zenit" bunday futbolchilarga pul sarflayotganidir. Nima sizni aynan hayratga solmoqda, degan savolga u javoban: Uni nima uchun sotib oldilar?
Mamlakat chempioni bo‘lish uchunmi? Hozir "Zenit"da uchta qimmatbaho transfer bor.
Enrique va Jerson bir-biri bilan qanday raqobatlashadi? Shuningdek, "Al-Nasr" klubi Jersonni sotib olishga harakat qilgani aytilgan edi.
Yevropa klublari nima uchun kurashga qo‘shilmadi? U juda qimmatmi, degan savolga: Yevropa uchun qimmat ekanligi ma’lum bo‘ldi.
Lekin kimdir unga qiziqqan. Boshqa tomoni, u Braziliyada o‘zini qulay his qilardi.
Endi esa u oltin qafasga tushadi. Ya’ni Rossiya chempionatini faqat pul uchun tanlagan ko‘rinadi.
"Zenit", Sankt-Peterburg shahri va yaxshi stadion dunyoga mashhur. U shunchaki oddiy jamoaga emas, mamlakatning eng yaxshi jamoasiga kelmoqda.
Shuningdek, xalqaro maydonda yana o‘ynash imkoniyati borligi haqida va’dalar ham berilgan. Lekin men bu borada shubhalanaman.
Jersonni Malcom va Halk bilan taqqoslashdi. U Rossiya Premer Ligasi yulduziga aylanadimi?
Nepomnyashchiy shunday dedi: Malcom qanday boshlaganini eslaysizmi? Shu bois kutish kerak.
Malcom keyinchalik ajoyib o‘yin ko‘rsatdi, uni hamma yoqtirdi. Umid qilamanki, Jerson ham shunday muvaffaqiyatga erishadi.
Uda barcha zarur xususiyatlar bor, u kurashchi. Yaqinda "Zenit" himoyachisi Roman Vega bilan ham shartnoma imzoladi.
U 21 yoshda. U bunday klub asosiy tarkibida o‘ynay oladimi?
Mutaxassis bunga shunday javob berdi: Meni hayratga soladigan jihat shuki, har bir chet ellik o‘zimizda yaxshi moslasha olmaydi. Bizning chempionatda o‘ynash psixologik jihatdan oson emas, chunki nima kutish kerakligi aniq emas.
Bizning futbolchilar ham chet elga ketganda hamma yaxshi moslashmaydi. Lekin Vega yosh, shuning uchun tez moslashadi.
Bu yaxshi qanot futbolchisi, uning o‘yin sifati shubhasiz. Piterliklarga yana yangi futbolchilar kerakmi, degan savolga: Ularning o‘rtada yaratuvchi yetishmayapti.
Jamoa o‘yinini tomosha qilish qiziqarli emas. O‘tgan yilgi CSKA bilan solishtirganda, u yerda o‘yinchilar o‘z futbolidan zavqlanar edi.

Джерсон перейдет в «Зенит» и окажется в золотой клетке
Футбольный эксперт Валерий Непомнящий в эксклюзивном интервью для сетевого издания "Евро-Футбол.Ру" высказал свое мнение о трансферах клуба "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитник "Зенита" Жерсон был куплен за 25 миллионов евро. На вопрос, какое у него мнение о данном трансфере, он ответил: Я знаю, что этот футболист считается звездой уровня Малкома и Халка.
Я видел, что он отличный игрок. Но как он адаптируется, пока неизвестно.
Меня немного удивляет, что "Зенит" тратит деньги на таких футболистов. На вопрос, что именно его удивляет, он ответил: Зачем его купили?
Для того, чтобы стать чемпионом страны? Сейчас в "Зените" три дорогих трансфера.
Как будут конкурировать Энрике и Жерсон? Также говорилось, что клуб "Аль-Наср" пытался купить Жерсона.
Почему европейские клубы не вступили в борьбу? Он слишком дорогой, на вопрос: Стало известно, что для Европы он дорогой.
Но кто-то проявил к нему интерес. С другой стороны, он чувствовал себя комфортно в Бразилии.
Теперь он попадает в золотую клетку. То есть, похоже, что он выбрал чемпионат России только ради денег.
"Зенит", город Санкт-Петербург и хороший стадион известны во всем мире. Он приходит не просто в обычную команду, а в лучшую команду страны.
Также были даны обещания о возможности снова играть на международной арене. Но я в этом сомневаюсь.
Жерсона сравнили с Малкомом и Халком. Станет ли он звездой Российской Премьер-Лиги?
Непомнящий сказал: Вы помните, как начинал Малком? Поэтому нужно подождать.
Малком позже показал отличную игру, его все полюбили. Надеюсь, что Жерсон тоже добьется такого успеха.
У него есть все необходимые качества, он боец. Недавно "Зенит" подписал контракт с защитником Романом Вегой.
Ему 21 год. Сможет ли он играть в основном составе такого клуба?
Эксперт ответил на это: Меня удивляет, что каждый иностранец не может хорошо адаптироваться у нас. Играть в нашем чемпионате психологически нелегко, потому что неясно, чего ожидать.
Наши футболисты тоже не всегда хорошо адаптируются, когда уезжают за границу. Но Вега молод, поэтому быстро адаптируется.
Это хороший фланговый игрок, его игровое качество не вызывает сомнений. На вопрос, нужны ли петербуржцам новые футболисты: У них не хватает креативного игрока в центре.
Смотреть на игру команды неинтересно. По сравнению с прошлогодним ЦСКА, там игроки наслаждались своим футболом.