Ivan Sergeevning Dinamoga o‘tishi bo‘yicha fikrlar
Sobiq «Spartak» jamoasi darvozaboni Anzor Kavazashvili hujumchi Ivan Sergeevning Moskva «Dinamo» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida 30 yosh futbolchi uchun o‘z chempionatimizda katta yosh emasligini ta’kidladi. Kavazashvili uchun asosiy masala yosh emas, balki boshqa jihatlar ekanligini aytdi.
Uning fikriga ko‘ra, Artyom Dzyuba misolida ko‘rinib turibdiki, 30 yoshda ham yaxshi o‘ynash, jamoani boshqarish mumkin. Shuningdek, u Sergeevning o‘tishi haqida gapirar ekan, bu transfer boshqa omillarga bog‘liq ekanligini ta’kidladi.
Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, Ivan Sergeev «Krylya Sovetov» jamoasidan Moskvadagi «Dinamo»ga o‘tgan va bu transfer uchun klub 3,8 million yevro to‘lagan. Uning yangi shartnomasi 2028 yil yozigacha mo‘ljallangan.
Sergeev «Krylya Sovetov» safida 91 o‘yinda maydonga tushib, 60 ta gol urgan va 17 ta samarali uzatmaga mualliflik qilgan. Ushbu ma’lumotlar uning jamoaga qo‘shgan hissasini ko‘rsatadi.
Kavazashvili kabi tajribali mutaxassislarning bahosi futbolchining keyingi faoliyati uchun muhim hisoblanadi. Shu bois, uning yangi jamoasida qanday o‘yin ko‘rsatishi diqqat bilan kuzatiladi.

Мнения Ивана Сергеев о переходе в Динамо
Бывший вратарь «Спартака» Анзор Кавазашвили высказал мнение о переходе нападающего Ивана Сергеева в московский клуб «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что для 30-летнего футболиста это не большой возраст для нашего чемпионата. Кавазашвили сказал, что основная проблема не в возрасте, а в других аспектах.
По его мнению, на примере Артема Дзюбы видно, что в 30 лет можно хорошо играть и управлять командой. Также, говоря о переходе Сергеева, он подчеркнул, что этот трансфер зависит от других факторов.
Согласно имеющимся данным, Иван Сергеев перешел из команды «Крылья Советов» в московское «Динамо», и клуб заплатил за этот трансфер 3,8 миллиона евро. Его новый контракт рассчитан до лета 2028 года.
Сергеев провел 91 матч за «Крылья Советов», забив 60 голов и сделав 17 результативных передач. Эти данные показывают его вклад в команду.
Оценка таких опытных специалистов, как Кавазашвили, имеет важное значение для дальнейшей карьеры футболиста. Поэтому будет внимательно следить за тем, как он будет выступать в своей новой команде.