Spartak jamoasining sobiq himoyachisi Eduard Mor Moskva Dinamo jamoasining ommaviy axborot vositalaridagi xatti-harakati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Morning aytishicha, Dinamo so‘nggi paytlarda mediasozlikda agressiv siyosat olib bormoqda. Bu qiziqarli, lekin bunday yondashuv keyinchalik muammolarga olib kelishi mumkin.
U buni Spartak jamoasida Fedun davrining oxirida Zarema bilan bo‘lgan holatlarga o‘xshatayapti. Morning so‘zlari “Chempionat” nashri tomonidan keltirilgan.
Oldinroq Dinamo rasmiy ravishda hujumchi Ivan Sergeevning Krylya Sovetov jamoasidan transfer qilinganini e’lon qilgan edi. Ularning video lavhasida “oq-ko‘k” jamoa Spartak va Zenitga hazil qilgan.
Sergeev 30 yoshda bo‘lib, Dinamo bilan 2028 yilgacha amaldagi bandlarga ega shartnoma imzoladi. Ommaviy axborot vositalarining ma’lumotlariga ko‘ra, hujumchining transferi poytaxt klubi uchun 3,8 million yevroni tashkil qilgan.
Shu bilan birga, Dinamo jamoasining ommaviy axborot vositalaridagi faoliyati va yangi transferlari jamoa ichidagi raqobatni kuchaytirishi mumkinligi aytilmoqda. Bu esa jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil hisoblanadi.
Huddi shunday, futbolchilar va murabbiylar o‘rtasidagi munosabatlar ham jamoaviy ruhni oshirishda katta ahamiyatga ega. Dinamo bundan keyin ham mediasozlikda faol bo‘lib, o‘z o‘rnini mustahkamlashga harakat qilmoqda.

Динамо усиливает медиа-политику, есть проблема
Бывший защитник команды Спартак Эдуард Мор высказал мнение о поведении московского Динамо в СМИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Морнинг, Динамо в последнее время проводит агрессивную политику в медиа. Это интересно, но такой подход может привести к проблемам в будущем.
Он сравнивает это с ситуациями, которые произошли в команде Спартак в конце эпохи Федуна с Заремой. Слова Морнинг приведены изданиями "Чемпионат".
Ранее Динамо официально объявило о трансфере нападающего Ивана Сергеева из команды Крылья Советов. В их видео Динамо подшутило над Спартаком и Зенитом.
Сергеев 30 лет, он подписал контракт с Динамо до 2028 года. По данным СМИ, трансфер нападающего обошелся столичному клубу в 3,8 миллиона евро.
При этом отмечается, что деятельность Динамо в СМИ и новые трансферы могут усилить конкуренцию внутри команды. Это является важным фактором для будущих успехов команды.
Также отношения между игроками и тренерами имеют большое значение для повышения командного духа. Динамо и дальше будет активно работать в медиа и стремиться укрепить свои позиции.