Barselona Markus Reshford bilan muzokaralarni boshlaydi
Manchester Yunayted jamoasining hujumchisi Markus Reshford faoliyatini Barselona klubida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Journal Santi Auna ma’lumotlariga ko‘ra, yaqin kunlarda Barselona 27 yoshli futbolchi bilan shartnoma bo‘yicha muzokaralarga kirishadi. Manbaga ko‘ra, Reshford o‘zi katalon klubiga qo‘shilishni juda xohlaydi va kelishuv amalga oshishi uchun katta harakat qilishga tayyor.
Reshford Manchester Yunayted tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida u Aston Villa safida o‘ynadi.
Shu davr ichida u 17 ta o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urdi va 6 ta golga uzatma berdi. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoasiga muhim hissa qo‘shayotganini ko‘rsatadi.
Reshfordning Barselonaga o‘tishi jamoa hujum kuchini yanada yaxshilashiga umid qilinmoqda. Futbol ixlosmandlari uning kelajakdagi faoliyatini diqqat bilan kuzatmoqda.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar qanday yakun topishini vaqt ko‘rsatadi. Hozircha esa tomonlar kelishuvga erishish uchun ishlamoqda.

Барселона начинает переговоры с Маркусом Рэшфордом
Нападающий Манчестер Юнайтед Маркус Рэшфорд может продолжить свою карьеру в клубе Барселона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журнала Сантии Ауны, в ближайшие дни Барселона начнет переговоры с 27-летним футболистом о контракте. По данным источника, Рэшфорд очень хочет присоединиться к каталонскому клубу и готов приложить большие усилия для достижения соглашения.
Рэшфорд является воспитанником Манчестер Юнайтед. Вторая половина прошлого сезона он провел в составе Астон Виллы.
За этот период он вышел на поле в 17 матчах, забил 4 гола и сделал 6 голевых передач. Эти показатели свидетельствуют о том, что он вносит важный вклад в свою команду.
Переход Рэшфорда в Барселону ожидается как способ дальнейшего улучшения атакующей мощи команды. Футбольные болельщики внимательно следят за его будущей карьерой.
Как завершатся переговоры между клубом и игроком, покажет время. Пока стороны работают над достижением соглашения.