Yozgi transferlar mavsumida Noni Madueke “Chelsi” klubidan “Arsenal”ga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
The Athletic nashrining xabar qilishicha, “kanonirlar” 23 yoshli futbolchi bilan shartnoma shartlarini kelishib olishgan. Biroq, hozircha klublar o‘rtasida rasmiy muzokaralar boshlanmagan.
“Arsenal” va “Chelsi” klublari o‘rtasida yaxshi munosabatlar mavjud. Yaqinda ular o‘rtasida bir transfer amalga oshdi — g‘arbiy Londondan shimoliy qismga darvozabon Kepa Arrisabalaga o‘tkazildi.
Yangi Angliya chempionati boshlanishiga atigi olti hafta qoldi. Amaldagi chempion “Liverpul” jamoasi yangi mavsumni himoya qiladi.
Transfermarkt sayti Noni Maduekeni 40 million yevro qiymatida baholamoqda. Bu futbolchining kelajakda katta e’tibor qozonishi va jamoaga muhim hissa qo‘shishi kutilmoqda.
Hozircha rasmiy kelishuvlar yakunlanmagan bo‘lsa-da, tomonlar o‘rtasida muloqot davom etmoqda. Yozgi transfer oynasida yana bir qiziqarli voqea yuz berishi ehtimoli bor.
Futbol ixlosmandlari o‘z sevimli klublarining faoliyatini diqqat bilan kuzatishni davom ettirishlari lozim.

Арсенал предложил контракт Нони Мадуеке
В летнее трансферное окно Нони Мадуйеке может перейти из клуба «Челси» в «Арсенал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания The Athletic, «канониры» согласовали условия контракта с 23-летним футболистом. Однако пока официальные переговоры между клубами не начались.
Между клубами «Арсенал» и «Челси» существуют хорошие отношения. Недавно между ними состоялся один трансфер — в северную часть Лондона был переведен вратарь Кепа Аррисабалага.
До начала нового чемпионата Англии осталось всего шесть недель. Действующий чемпион команда «Ливерпуль» защищает титул в новом сезоне.
Сайт Transfermarkt оценивает Нони Мадуйеке в 40 миллионов евро. Ожидается, что этот футболист в будущем привлечет большое внимание и внесет значительный вклад в команду.
Хотя официальные соглашения еще не завершены, общение между сторонами продолжается. В летнее трансферное окно есть вероятность, что произойдет еще одно интересное событие.
Футбольным болельщикам следует продолжать внимательно следить за деятельностью своих любимых клубов.