Sergeevning «Dinamo»ga o‘tishi hujumni mustahkamlaydi
Sobiq «Dinamo» futbolchisi Aleksandr Prudnikov hujumchi Ivan Sergeevning klubga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Juma kuni «oq-ko‘k» jamoasi 30 yoshli Sergeev bilan uch yillik mehnat shartnomasini rasmiylashtirganini e’lon qildi. Prudnikovdan so‘ralishicha, bu futbolchi «Dinamo»ni kuchaytiradimi, degan savolga javob berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, murabbiylar shtabi buni yaxshiroq biladi, lekin ehtimol jamoa mustahkamlanishi kerak. Chunki hozirga qadar Tjukavin jarohatdan tiklanmoqda.
U o‘zining zarur o‘yin shakliga kelgunicha, jamoaga haqiqiy hujumchi kerak bo‘ladi, dedi Prudnikov «Match TV»ga. Ma’lum bo‘lishicha, Konstantin Tjukavin bahor boshida og‘ir tizza jarohati olgan va hozirda tiklanish jarayonida.
U sentyabr oyida to‘p bilan mashg‘ulotlarga qaytishi kutilmoqda. Birinchi turda O‘zbekiston Premyer Ligasi doirasida «Dinamo» «Baltika» jamoasini qabul qiladi.
O‘yin 18 iyul juma kuni bo‘lib o‘tadi. Bu match jamoaning yangi mavsumdagi ilk maydon ko‘rinishi bo‘ladi.
Hujum chizig‘ida o‘zgarishlar va yangi futbolchilar qo‘shilishi jamoaning natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Shu bois, muxlislar va mutaxassislar ushbu o‘yinni diqqat bilan kuzatmoqda.

Переход Сергеева в «Динамо» укрепит атаку
Бывший футболист «Динамо» Александр Прудников высказался о переходе нападающего Ивана Сергеева в клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятницу «бело-голубая» команда объявила о подписании трехлетнего трудового контракта с 30-летним Сергеевым. На вопрос Прудникова, усилит ли этот футболист «Динамо», он ответил.
По его словам, тренерский штаб знает это лучше, но, возможно, команде нужно укрепление. Поскольку на данный момент Тюкавин восстанавливается после травмы.
Пока он не вернется в свою необходимую игровую форму, команде нужен настоящий нападающий, сказал Прудников «Матч ТВ». Известно, что Константин Тюкавин получил тяжелую травму колена в начале весны и сейчас находится в процессе восстановления.
Ожидается, что он вернется к тренировкам с мячом в сентябре. В первом туре в рамках Узбекской Премьер-Лиги «Динамо» примет команду «Балтика».
Игра состоится в пятницу, 18 июля. Этот матч станет первым выходом команды на поле в новом сезоне.
Ожидается, что изменения в атакующей линии и добавление новых футболистов положительно скажутся на результатах команды. Поэтому болельщики и специалисты внимательно следят за этой игрой.