Futbol olami Diogu Jota va uning ukasi Andre Silvaning vafoti bilan chuqur motamda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Payshanba kuni Ispaniyada yuz bergan dahshatli yo‘l-transport hodisasi natijasida futbolchilar halok bo‘lishdi. Shanba kuni Gondomarda Jota va Silva dafn marosimi o‘tkazildi.
Jotani kuzatib qolish uchun "Liverpul" va boshqa klublar futbolchilari kelishdi, ular Jota bilan birga o‘ynashgan edi. "Al-Hilol" jamoasidan Rubén Neves AQShda o‘tgan Klub jahon chempionatidagi o‘yindan so‘ng darhol Portugaliyaga dafn marosimiga yetib bordi.
Biroq Portugaliya terma jamoasi kapitan Krištianu Ronaldu dafn marosimida qatnashmadi. Mirror nashrining xabar berishicha, Ronaldo ishtirok etmaslik sababini u Jota va Silvaning xayrlashuv marosimini o‘z kelishi bilan soya ostida qoldirishi mumkinligidan qo‘rqgani bilan izohladi.
Krištianu Ronaldu Diogu Jotaning vafoti haqida munosabat bildirdi. U ushbu voqea futbol jamoasiga katta zarba bo‘lgani va do‘stining yo‘qotilishi uning uchun juda og‘ir bo‘lganini ta’kidladi.
Futbolchilar va muxlislar uchun bu yo‘qotish chuqur qayg‘u manbai bo‘lib qolmoqda. Futbol olami ikki yosh va iste’dodli o‘yinchining hayotdan erta ketishiga hamdardlik bildiradi.

Роналду не участвовал в похоронах Жоты, причина была названа
Футбольный мир глубоко скорбит о смерти Диогу Жоты и его брата Андре Силвы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В четверг в Испании произошла ужасная дорожно-транспортная авария, в результате которой футболисты погибли. В субботу в Гондомаре прошла похоронная церемония Жоты и Силвы.
Чтобы проводить Жоту в последний путь, прибыли футболисты "Ливерпуля" и других клубов, которые играли вместе с Жотой. Игрок "Аль-Хилала" Рубен Невеш сразу после матча на клубном чемпионате мира в США прибыл в Португалию на похороны.
Однако капитан сборной Португалии Криштиану Роналду не присутствовал на похоронах. По информации издания Mirror, Роналду объяснил свое отсутствие тем, что он боялся, что его присутствие может затмить прощальную церемонию Жоты и Силвы.
Криштиану Роналду высказал свои соболезнования по поводу смерти Диогу Жоты. Он отметил, что это событие стало большим ударом для футбольного сообщества, и потеря друга была для него очень тяжелой.
Для футболистов и болельщиков эта утрата остается источником глубокой скорби. Футбольный мир выражает соболезнования в связи с преждевременной утратой двух молодых и талантливых игроков.