Karpinning klub va terma jamoa ishlashiga norozilik bildirildi
Pavel Pivovarov, "Dinamo" futbol klubining bosh direktori lavozimida faoliyat yuritayotgan shaxs, Rossiya chempionati a’zolari orasida Valeriy Karpinning terma jamoa bilan bir vaqtda klubda ham ishlashidan norozi bo‘lganlar borligini tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida, bu masalada hech qanday bahs-munozaraga aralashmagani, faqat kuzatuvchi bo‘lganini aytdi. Shuningdek, ularning o‘z qarashlariga ega bo‘lish huquqi borligini ta’kidladi.
Avvalroq, Moskva "Spartak", Sankt-Peterburg "Zenit" va poytaxt "Lokomotiv" jamoalari vakillari bu holatdan norozi ekanliklari haqida xabarlar tarqalgan edi. Karpin ilgari ham terma jamoa va klubdagi ishini birlashtirib kelgan, u "Rostov" klubini yil boshida tark etgandi.
Ushbu vazifa murakkab bo‘lishiga qaramay, ba’zi klublar bunday yig‘ilishlarga salbiy munosabatda bo‘lishi tabiiy holat sifatida qaralmoqda. Futbol jamoalari rahbarlari va mutaxassislari uchun bu masalalar muhim va diqqat bilan nazorat qilinishi kerakligi ta’kidlanadi.

Выражено недовольство работой клуба и сборной Карпина
Павел Пивоваров, занимающий должность генерального директора футбольного клуба "Динамо", подтвердил, что среди членов Российской премьер-лиги есть недовольные тем, что Валерий Карпин работает одновременно в сборной и клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что не вмешивался в обсуждение этого вопроса и был лишь наблюдателем. Также он подчеркнул, что у них есть право на собственное мнение.
Ранее появились сообщения о том, что представители московского "Спартака", санкт-петербургского "Зенита" и столичного "Локомотива" недовольны этой ситуацией. Карпин ранее также совмещал работу в сборной и клубе, он покинул клуб "Ростов" в начале года.
Несмотря на то что эта задача может быть сложной, некоторые клубы рассматривают негативное отношение к таким встречам как естественное явление. Подчеркивается, что для руководителей и специалистов футбольных команд эти вопросы важны и должны находиться под внимательным контролем.