Samardagi “Krylya Sovetov” klubining sobiq hujumchisi Sergey Kornilenko Fyodor Smolov bilan bog‘liq voqea haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, may oyining oxirida futbolchi Moskva kafesida ikki nafar mijoz bilan janjalga aralashgan. Keyinchalik ular jangga oid video internetda tarqalmasligi uchun pul talab qilishgan.
Kornilenko fikricha, Smolovni juda qattiq qo‘zg‘atishgan. U Fyodorni juda tinch va oqil inson deb ta’riflaydi.
Bu hodisa yuzasidan Kornilenko “Match TV”ga bergan intervyusida, vaziyatda kimdir nimadir aytgan bo‘lishi kerakligini aytgan va uning esida Zidan harakatlari darhol kelganini bildirgan. Hozirda Smolov erkin agent hisoblanadi.
O‘tgan mavsumda u “Krasnodar” klubida o‘ynagan, 24 o‘yinda maydonga tushib, 4 gol urgan va 4 golga uzatma bergan. Shuningdek, u Rossiya chempioni bo‘lgan.

Сообщается, что Смолов вмешался в драку в кафе Москвы
Бывший нападающий клуба «Крылья Советов» из Самары Сергей Корниленко высказался о происшествии с Фёдором Смоловым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, в конце мая футболист вмешался в драку с двумя клиентами в московском кафе. Позже они потребовали деньги, чтобы видео драки не распространилось в интернете.
По мнению Корниленко, Смолова очень сильно провоцировали. Он описывает Фёдора как очень спокойного и разумного человека.
В связи с этим инцидентом Корниленко в интервью «Матч ТВ» сказал, что кто-то должен был что-то сказать в этой ситуации, и отметил, что ему сразу вспомнились действия Зидана. В настоящее время Смолов является свободным агентом.
В прошлом сезоне он играл в клубе «Краснодар», выходил на поле в 24 матчах, забил 4 гола и сделал 4 голевые передачи. Также он стал чемпионом России.