Dinamo jamoasiga yangi hujumchi qo‘shildi
Agent Aleksey Safonov, Dinamo jamoasining hujumchisi Konstantin Tyukavin bilan ishlaydi, yangi hujumchining jamoaga qo‘shilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Juma kuni "oq-ko‘k" jamoa "Krylya Sovetov" dan Ivan Sergeevni o‘z safiga qo‘shganini e’lon qildi. Safonovning so‘zlariga ko‘ra, jamoada o‘yinchilar qanchalik kuchli bo‘lsa, Konstantin uchun shuncha yaxshi.
Raqobat har doim bo‘lgan va bo‘ladi. Bu Tyukavinni hech qachon tashvishga solmagan, uning uchun eng muhimi hozir tiklanish jarayoni.
Boshqa barcha narsalar unchalik muhim emas. Har qanday yevropa jamoasida kuchli raqobatchilar bo‘ladi, shuning uchun unga odatlanish kerak.
Konstantin Tyukavin bahor boshida tizzasidan jiddiy jarohat oldi. Futbolchi jarrohlik amaliyotidan o‘tdi va hozirda tiklanmoqda.
Rejaga ko‘ra, sentabr oyida u to‘p bilan ishlashni boshlaydi. Eslatib o‘tish joiz, 30 yoshli Ivan Sergeev Dinamo bilan keyingi uch mavsumga shartnoma imzoladi.
Bu transfer jamoaning hujum kuchini yanada mustahkamlash maqsadida amalga oshirildi. Jamoa rahbariyati va murabbiylar yangi futbolchilarning kelishi bilan raqobat kuchayishini va bu Konstantinning o‘yini uchun ijobiy ta’sir ko‘rsatishini aytmoqda.
Shuningdek, tiklanish jarayonida bo‘lgan Konstantin uchun jamoada yaxshi muhit yaratish muhim hisoblanadi.

В команду Динамо присоединился новый нападающий
Агент Алексей Сафонов, работающий с нападающим команды Динамо Константином Тюкавиным, высказался о присоединении нового нападающего к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятницу "бело-голубая" команда объявила о том, что подписала Ивана Сергеева из "Крыльев Советов". По словам Сафонова, чем сильнее игроки в команде, тем лучше для Константина.
Конкуренция всегда была и будет. Это никогда не беспокоило Тюкавиным, для него самое главное сейчас - процесс восстановления.
Все остальное не так важно. В любой европейской команде есть сильные соперники, поэтому к этому нужно привыкать.
Константин Тюкавин получил серьезную травму колена в начале весны. Футболист перенес хирургическую операцию и сейчас восстанавливается.
По плану, в сентябре он начнет работать с мячом. Напомним, что 30-летний Иван Сергеев подписал контракт с Динамо на следующие три сезона.
Этот трансфер был осуществлен с целью дальнейшего укрепления атакующей мощи команды. Руководство и тренеры команды заявляют, что приход новых футболистов усилит конкуренцию и положительно скажется на игре Константина.
Также для Константина, находящегося в процессе восстановления, важно создать хорошую атмосферу в команде.