Madridning "Real" jamoasi boshqaruvchisi Xabi Alonso yaqinlashib kelayotgan murabbiylik bahsi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Luis Enrike bilan bo‘ladigan taktika kurashi haqida gapirdi. "Real" jamoasi Germaniyaning "Borussiya" Dortmund jamoasini 3:2 hisobida mag‘lub etib, Jahon klublar chempionatining yarim finaliga yo‘llanma oldi.
Endi ular finalga chiqish uchun Fransiyaning "PSJ" jamoasi bilan kuch sinashadi. "PSJ" esa oldinroq Germaniyaning "Bavariya" jamoasini 2:0 hisobida yenggan edi.
Xabi Alonso bergan intervyuda aytishicha, "Luis Enrike bilan bo‘ladigan taktika kurashi biz uchun katta sinov bo‘ladi. Biz bugungi g‘alabadan keyin ijobiy ruhda kelasi o‘yinga tayyorgarlik ko‘ramiz".
Ushbu o‘yin 9 iyul, chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Alonso jamoasining bu musobaqada o‘zini sinashi va kuchli raqibga qarshi kurashishi muhimligini ta’kidladi.
"Real" va "PSJ" o‘rtasidagi bahs muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda. Ushbu o‘yin natijasi jahon klublar futbolidagi mavsum yakunini belgilashda muhim o‘rin tutadi.

Хаби Алонсо готовится к тактике Луиса Энрике
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказал свое мнение о предстоящем тренерском поединке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он говорил о тактической борьбе с Луисом Энрике. "Реал" одержал победу над немецкой "Боруссией" Дортмунд со счетом 3:2 и получил путевку в полуфинал чемпионата мира клубов.
Теперь им предстоит сразиться с французским "ПСЖ" за выход в финал. "ПСЖ" ранее одержал победу над немецкой "Баварией" со счетом 2:0.
В интервью Хаби Алонсо сказал, что "тактическая борьба с Луисом Энрике станет для нас большим испытанием. Мы готовимся к следующей игре в позитивном настроении после сегодняшней победы".
Эта игра пройдет 9 июля, в среду. Алонсо подчеркнул важность того, чтобы его команда проявила себя в этом турнире и сразилась с сильным соперником.
Матч между "Реалом" и "ПСЖ" вызывает большой интерес у болельщиков. Результат этой игры сыграет важную роль в определении окончания сезона в мировом клубном футболе.