Kurtua so‘nggi daqiqadagi qutqaruv haqida gapirdi
Madridning «Real» jamoasi darvozaboni Tibo Kurtua Jahon klublari chempionatining chorak finalida Dortmundning «Borussiya» jamoasiga mag‘lub bo‘lishiga yo‘l qo‘ymadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinda «Borussiya» so‘nggi daqiqalarda ikki gol urib, uchinchi gol bilan mag‘lubiyatdan qutulishga yaqin bo‘ldi. Biroq, belgilangan vaqtning 99-daqiqasida Marsel Zabitserning xavfli zarbasini Kurtua muvaffaqiyatli to‘xtatdi va «Real» jamoasini mag‘lubiyatdan saqladi.
Darvozabonning aytishicha, u Zabitserning zarbasini oldindan his qilgan va qo‘shimcha vaqtga borishni xohlamagan. Shu sababdan u ushbu qutqaruvga barcha kuchini sarfladi.
Kurtua bu holatni Chempionlar ligasida qilgan qutqaruvlariga o‘xshatdi. Endi 9 iyul kuni «Real» jamoasi yarim finalda Parijning «PSJ» jamoasi bilan to‘qnash keladi.

Куртуа говорил о спасении в последнюю минуту
Вратарь мадридского «Реала» Тибо Куртуа не позволил команде «Боруссия» из Дортмунда одержать победу в четвертьфинале чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче «Боруссия» в последние минуты забила два гола и почти избежала поражения третьим голом. Однако на 99-й минуте назначенного времени Куртуа успешно остановил опасный удар Марселя Забитсера и спас команду «Реал» от поражения.
По словам вратаря, он заранее почувствовал удар Забитсера и не хотел уходить в дополнительное время. Поэтому он потратил все свои силы на это спасение.
Куртуа сравнил этот момент с его спасениями в Лиге чемпионов. Теперь 9 июля команда «Реал» встретится в полуфинале с парижским «ПСЖ».