Messi MLSda Anri rekordini takrorladi
Forvard "Inter Mayami" jamoasidan Lionel Messi MLSda noyob natijaga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik futbolchi "Monreal"ga qarshi o‘yinda 2 ta gol urib, 1 ta golli uzatma amalga oshirdi. Ushbu o‘yin 4:1 hisobida "Inter Mayami"ning g‘alabasi bilan yakunlandi.
MLS rasmiy xabarlariga ko‘ra, Messi MLS tarixida ketma-ket uchta o‘yinda ikki yoki undan ortiq gol urib, kamida bitta golli uzatma qilgan uchinchi futbolchi bo‘ldi. So‘nggi marta bunday natijaga 2012 yilda afsonaviy fransuz futbolchisi Tyerri Anri erishgan edi.
Lionel Messining so‘nggi uchta MLS o‘yinidagi umumiy natijasi 10 ta samarali harakatdan iborat bo‘lib, ulardan 6 tasi gol, 4 tasi golli uzatmadir. Hozirda "Inter Mayami" Sharqiy konferensiya musobaqasida oltinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa peshqadam "Sintsinnati"dan 10 ochko ortda, biroq to‘rt o‘yin zaxirada qolgan. Jamoa keyingi o‘yinlarda yuqori natijalarga erishib, reytingni yaxshilashga intilmoqda.

Месси повторил рекорд Анри в MLS
Нападающий команды "Интер Майами" Лионель Месси достиг уникального результата в MLS. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский футболист забил 2 гола и сделал 1 голевую передачу в матче против "Монреаля". Эта игра завершилась победой "Интер Майами" со счетом 4:1.
По официальным данным MLS, Месси стал третьим футболистом в истории MLS, который забил два или более гола в трех подряд играх и сделал как минимум одну голевую передачу. В последний раз такой результат был достигнут в 2012 году легендарным французским футболистом Тьерри Анри.
Общий результат Лионеля Месси в последних трех играх MLS составляет 10 результативных действий, из которых 6 - голы, 4 - голевые передачи. В настоящее время "Интер Майами" занимает шестое место в Восточной конференции.
Команда отстает от лидера "Синсиннати" на 10 очков, но у нее осталось четыре игры в запасе. Команда стремится добиться высоких результатов в следующих матчах и улучшить свои позиции в рейтинге.