Ryudiger Musialaga tezroq sog‘ayish tiladi
Madridning "Real" jamoasi himoyachisi Antonio Ryudiger Myunxenning "Bavariya" jamoasi hujumchisi Jamal Musialani qo‘llab-quvvatladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Musiala klubaro jahon chempionati doirasidagi kechagi o‘yinda "PSJ" darvozaboni Janluidji Donnarummaga to‘qnashuvdan keyin jiddiy jarohat oldi. U maydonni to‘siq bilan tark etdi.
Musiala operatsiya qilinadi va kamida besh oy davomida maydonga qaytolmaydi. O‘yinning birinchi bo‘limi oxirida yuz bergan bu jarohat "Bavariya" uchun katta zarba bo‘ldi.
O‘yinda "Bavariya" 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Yarim finalda fransuzlar jamoasi "Real" bilan to‘qnashadi.
Antonio Ryudiger ijtimoiy tarmoqlarda "Yulduz bola, kuchliroq qilib qayt" deb yozdi. Bu so‘zlar Musialaga tezroq sog‘ayish va kuchliroq bo‘lishi uchun dalda bo‘ldi.
Futbol olamida bunday yordam va qo‘llab-quvvatlash muhim ahamiyatga ega. Jamal Musialaning jarohatidan keyingi holati va uning tiklanish jarayoni muxlislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Рюдигеру Мусияле скорейшего выздоровления желает
Защитник мадридского "Реала" Антонио Рюдигер поддержал нападающего мюнхенской "Баварии" Джамала Мусиалу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мусила получил серьезную травму в матче клубного чемпионата мира, столкнувшись с вратарем "ПСЖ" Джанлуиджи Доннаруммой. Он покинул поле на носилках.
Мусила будет прооперирован и не сможет вернуться на поле как минимум на пять месяцев. Эта травма, произошедшая в конце первого тайма, стала большим ударом для "Баварии".
В матче "Бавария" проиграла со счетом 0:2. В полуфинале французская команда встретится с "Реалом".
Антонио Рюдигер в социальных сетях написал: "Звездный парень, возвращайся сильнее". Эти слова стали поддержкой для Мусиалы, чтобы он быстрее выздоровел и стал сильнее.
В мире футбола такая помощь и поддержка имеют важное значение. Состояние Джамала Мусиалы после травмы и его процесс восстановления внимательно отслеживаются болельщиками.