Zenit Salasar transferi bo‘yicha muzokaralarni boshladi
Portugaliyaning "Braga" jamoasida o‘ynayotgan yarim himoyachi Rodrigo Salasar hozirda Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi transfer ro‘yxatida qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Legalbet jurnalistlarining ma’lumotlariga ko‘ra, Rossiya klubining vakillari 25 yoshli futbolchining agentlari bilan bog‘langan. Urugvaylik o‘yinchi "Zenit"ga qo‘shilishdan manfaatdor, chunki Sankt-Peterburg jamoasida ko‘plab lotin amerikalik futbolchilar faoliyat yuritadi.
Eslatib o‘tamiz, "Zenit" Salasarni o‘tgan qishda sotib olishni rejalashtirgan edi, ammo kelishuv amalga oshmadi. Rodrigo Salasar bilan Portugaliya klubi o‘rtasidagi shartnoma 2028 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan.
Uning transfer qiymati taxminan 18 million yevro deb baholanmoqda. Bu futbolchining markaziy yarim himoyadagi o‘rni va imkoniyatlari yuqori ekanini ko‘rsatadi.
"Zenit" jamoasi uni o‘z tarkibiga qo‘shib, jamoaning hujum va himoya chizig‘ini mustahkamlashni maqsad qilgan.

Самаркандский мужчина был замечен в США на VAZ-2106
Полузащитник Родриго Саласар, играющий за португальский клуб "Брага", по-прежнему находится в списке трансферов санкт-петербургского "Зенита". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналистов Legalbet, представители российского клуба связались с агентами 25-летнего футболиста. Уругвайский игрок заинтересован в переходе в "Зенит", так как в санкт-петербургской команде играет много латиноамериканских футболистов.
Напомним, что "Зенит" планировал приобрести Саласара прошлой зимой, но соглашение не состоялось. Контракт Родриго Саласара с португальским клубом рассчитан до конца июня 2028 года.
Его трансферная стоимость оценивается примерно в 18 миллионов евро. Это показывает, что игрок занимает важное место в центральной полузащите и обладает высокими возможностями.