Spartak hujumchi Ugaldeni Lopes bilan almashtiradi
Joriy yozda hujumchi Manfred Ugalde “Spartak” klubini tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining o'tgan mavsumida eng yaxshi to'purarga aylangan kostarikalik futbolchiga “Feyenoord” klubi jiddiy qiziqish bildirmoqda. Bu holat “Spartak”ni yangi hujumchini sotib olish bo‘yicha faol ish olib borishga majbur qilmoqda.
“Chempionat” nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, asosiy nomzodlardan biri sifatida 24 yoshli argentinalik Xose Manuel Lopes ko‘rsatilmoqda. U hozirda Braziliyaning “Palmeiras” klubida o‘ynaydi.
Lopes “Palmeiras” safida 147 rasmiy o‘yin o'tkazib, 43 ta gol urgan va 12 ta golli uzatma amalga oshirgan. Mashhur Transfermarkt portali futbolchining qiymatini 10 million yevro deb baholaydi.
Ushbu ma’lumotlar klub uchun yangi hujumchi tanlashda muhim mezon bo‘lmoqda. “Spartak” jamoasi kelgusida kuchli tarkibni shakllantirish uchun faol harakat qilmoqda.

Спартак заменит нападающего Угальдена Лопеса
В этом летнем трансферном окне нападающий Мanfred Ugalde может покинуть клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Костариканский футболист, ставший лучшим бомбардиром прошлого сезона Российской Премьер-Лиги, вызывает серьезный интерес со стороны клуба "Фейеноорд". Это заставляет "Спартак" активно работать над приобретением нового нападающего.
По данным издания "Чемпионат", одним из основных кандидатов является 24-летний аргентинец Хосе Мануэль Лопес. В настоящее время он выступает за бразильский клуб "Палмейрас".
Лопес провел 147 официальных матчей за "Палмейрас", забив 43 гола и сделав 12 голевых передач. Известный портал Transfermarkt оценивает футболиста в 10 миллионов евро.
Эти данные становятся важным критерием для клуба при выборе нового нападающего. Команда "Спартак" активно работает над формированием сильного состава в будущем.