Tyukavin: Dinamo raqiblar tomonidan qo‘rqilmoqda
Poytaxtning «Dinamo» jamoasi hujumchisi Konstantin Tyukavin jurnalistlar bilan suhbatda hujumchi Ivan Sergeevning transferining kechikishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, agar Vanini uzoq ushlab qolishgan bo‘lsa, demak raqiblar jamoamizdan qo‘rqib qolmoqda. Biz mavsumga yaxshi tayyorgarlik ko‘ramiz va o‘z imkoniyatlarimizni to‘liq namoyish etamiz, dedi futbolchi «Sport-Express»ga bergan intervyusida.
Sergeevning Moskva jamoasiga o‘tishi juma kuni, 4 iyul kuni e’lon qilingan edi. Ivan «Dinamo»ga Samara shahrining «Krylya Sovetov» jamoasidan kelib, uch yillik mehnat shartnomasini imzoladi.
O‘tgan mavsumda Rossiya Premyer Ligasi doirasida hujumchi 23 ta o‘yinda maydonga tushdi, 9 ta gol urdi va 2 ta golga uzatma berdi. Bu natijalar uning jamoaga qo‘shgan hissasini ko‘rsatadi va kelgusida ham muvaffaqiyatli o‘yinlarni davom ettirishiga ishonch bildiradi.

Tyukavin: Динамо соперники боятся
Нападающий столичной команды «Динамо» Константин Тюкавин в интервью журналистам высказался о задержке трансфера нападающего Ивана Сергеева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если Ваню долго удерживали, значит, соперники боятся нашей команды. Мы хорошо готовимся к сезону и полностью продемонстрируем свои возможности, сказал футболист в интервью «Спорт-Экспресс».
Переход Сергеева в московскую команду был объявлен в пятницу, 4 июля. Иван пришел в «Динамо» из самарских «Крыльев Советов» и подписал трехлетний трудовой контракт.
В прошлом сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги нападающий выходил на поле в 23 матчах, забил 9 голов и сделал 2 голевые передачи. Эти результаты показывают его вклад в команду и внушают уверенность в продолжении успешных игр в будущем.