Musayev psixolog bilan muloqoti haqida gapirdi
Futbol klubi Krasnodar bosh murabbiyi Murad Musayev psixolog bilan muloqoti haqida o‘z xotiralari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, erkaklar ichki his-tuyg‘ulari haqida odamlarga kamdan-kam gapiradi. Musayev Krasnodarda yaxshi psixolog topganini, u ko‘proq uni tinglaganini ta’kidladi.
Taxminan o‘n yil oldin bir yil davomida psixolog yordamidan foydalangan, biroq so‘ngra bunga ehtiyoj sezmaganini bildirgan. Murad Musayev 2011 yildan boshlab Krasnodar jamoasining murabbiylar shtabida ishlagan.
2021 yildan 2024 yilgacha u o‘z faoliyatini to‘xtatib, Ozarbayjonning Sabah klubini boshqargan. O‘tgan mavsumda u jamoani tarixiy birinchi chempionlikka olib chiqqan.
Krasnodar 1 ochko ustunlik bilan Sankt-Peterburgning Zenit klubini ortda qoldirgan. Musayevning bu yutug‘i jamoa uchun katta muvaffaqiyat bo‘lgan.
Uning psixolog bilan ishlash tajribasi esa shaxsiy hayotida va murabbiylik faoliyatida muhim ahamiyatga ega bo‘lgan.

Мусаев рассказал о разговоре с психологом
Главный тренер футбольного клуба Краснодар Мурат Мусаев поделился своими воспоминаниями о разговоре с психологом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что мужчины редко говорят о своих внутренних чувствах. Мусаев подчеркнул, что в Краснодаре нашел хорошего психолога, который больше его слушал.
Примерно десять лет назад он пользовался помощью психолога в течение года, но затем заявил, что не чувствует в этом необходимости. Мурат Мусаев работает в тренерском штабе Краснодара с 2011 года.
С 2021 по 2024 год он приостановил свою деятельность и возглавлял азербайджанский клуб Сабах. В прошлом сезоне он привел команду к историческому первому чемпионству.
Краснодар опередил клуб Зенит из Санкт-Петербурга на 1 очко. Это достижение Мусаева стало большим успехом для команды.
Его опыт работы с психологом имеет важное значение как в личной жизни, так и в тренерской деятельности.