Manchester Siti jamoasining tarkibi yoz mavsumining oxirigacha o‘zgarishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoani tark etishi mumkin bo‘lgan o‘yinchilar qatorida yarim himoyachi Niko Gonsales ham bor. Transfer News Live manbasining Bildga tayanib bergan xabariga ko‘ra, 23 yoshli ispaniyalik futbolchining agenti allaqachon yangi jamoa izlamoqda.
Ehtimol, Gonsales Saudiya Arabistonida faoliyatini davom ettirishi mumkin. Niko Gonsales fevral oyining boshida Manchester Siti jamoasiga qo‘shilgan edi.
O‘sha paytda “shaharliklar” futbolchini Portugaliya klubidan o‘tkazib olish uchun 60 million yevro to‘lashgan. Ammo yarim yil o‘tib, futbolchi yana klubini almashtirishi ehtimoli bor.
Shuningdek, Klub jahon chempionatida Niko Gonsales faqat bitta o‘yinda maydonga tushgan. Bu esa uning jamoadagi o‘rnining cheklanganligini ko‘rsatadi.

Нико Гонсалес может покинуть Манчестер Сити
Состав команды Манчестер Сити ожидается, что изменится до конца летнего трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В числе игроков, которые могут покинуть команду, есть и полузащитник Нико Гонсалес. По информации Transfer News Live, ссылаясь на Bild, агент 23-летнего испанского футболиста уже ищет новую команду.
Возможно, Гонсалес продолжит свою карьеру в Саудовской Аравии. Нико Гонсалес присоединился к команде Манчестер Сити в начале февраля.
В то время "горожане" заплатили 60 миллионов евро за переход футболиста из португальского клуба. Однако спустя полгода есть вероятность, что футболист снова сменит клуб.
Кроме того, на чемпионате мира Нико Гонсалес выходил на поле только в одном матче. Это свидетельствует о его ограниченном положении в команде.