Real Karreraz transferidan narx sabab to‘xtadi
Madridning “Real” va “Benfika” klublari chap himoyachi Alvaro Karrerazning transfer shartlari bo‘yicha hali kelishuvga erishmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Qirollik klubi” 22 yoshli futbolchini Jahon klublar chempionati boshlanishidan oldin sotib olishni rejalashtirgan, ammo Lissabon jamoasini ishontira olmadi. Hozirgi kunda ham muammo hal qilinmagan.
Marca nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, “Real” Karreraz uchun “Benfika” talab qilayotgan 50 million yevro jarimani to‘lashni istamayapti. Bu qaror Fran Garsiyaning ishonchli o‘yiniga bog‘liq emas, balki “qirollik klubi” “Benfika” talabini ortiqcha deb hisoblamoqda.
Transfermarkt saytida Alvaro Karrerazning bahosi 35 million yevro qilib ko‘rsatilgan. Ispaniyalik futbolchining “Benfika” bilan shartnomasi 2029 yilgacha mo‘ljallangan.
Hozirgi vaziyatda tomonlar orasidagi muzokaralar davom etmoqda va kelishuvga erishish uchun qo‘shimcha vaqt zarur. Madrid klubi futbolchini sotib olish narxini kamaytirishga harakat qilmoqda, biroq Lissabon jamoasi o‘z talabidan voz kechmayapti.

Трансфер Реала Каррераса остановился из-за цены
Мадридский “Реал” и клуб “Бенфика” пока не достигли соглашения по условиям трансфера левого защитника Альваро Каррераса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
“Королевский клуб” планировал приобрести 22-летнего футболиста до начала чемпионата мира клубов, однако не смог убедить лиссабонскую команду. На данный момент проблема не решена.
Согласно информации издания Marca, “Реал” не хочет платить штраф в размере 50 миллионов евро, который требует “Бенфика” за Каррераса. Это решение не связано с надежной игрой Франа Гарсии, а “королевский клуб” считает требования “Бенфики” чрезмерными.
На сайте Transfermarkt стоимость Альваро Каррераса указана в 35 миллионов евро. Контракт испанского футболиста с “Бенфикой” рассчитан до 2029 года.
В текущей ситуации продолжаются переговоры между сторонами, и для достижения соглашения требуется дополнительное время. Мадридский клуб пытается снизить цену на покупку футболиста, однако лиссабонская команда не отказывается от своих требований.