Semak Vega Baltika bilan o‘yinni ijobiy baholadi
Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak yangi futbolchi Roman Veganing «Baltika» bilan do‘stlik uchrashuvidagi o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:1 hisobida Kaliningrad jamoasi foydasiga yakunlandi. Semakning so‘zlariga ko‘ra, Roman juda yaxshi taassurot qoldirdi.
Uning harakatlari va to‘p bilan ishlash sifati murabbiy tomonidan ijobiy baholandi. Shuningdek, murabbiy futbolchining tezda jamoaga moslashishiga umid bildirdi.
21 yoshli Roman Vega «Zenit»ga 6,5 million yevroga transfer qilingan. Oldin u «Argentinos Xuniors» va Ispaniyaning «Barselona» jamoasining ikkinchi tarkibida o‘ynagan.
O‘tgan mavsumda u chap qanot himoyachisi sifatida 15 o‘yinda maydonga tushib, 4 marta ogohlantirish olgan, 1 ta gol urgan va 2 ta golga uzatma bergan. Roman Veganing jamoaga qo‘shilishi «Zenit» himoyasini mustahkamlashda muhim ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Семак положительно оценил игру с Балтикой
Главный тренер петербургского «Зенита» Сергей Семак оценил игру нового футболиста Романа Веги в товарищеском матче с «Балтикой». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 2:1 в пользу калининградской команды. По словам Семака, Роман произвел очень хорошее впечатление.
Его действия и качество работы с мячом были положительно оценены тренером. Также тренер выразил надежду на быструю адаптацию футболиста в команде.
21-летний Роман Вега был трансферован в «Зенит» за 6,5 миллиона евро. Ранее он играл за «Аргентинос Хуниорс» и вторую команду испанской «Барселоны».
В прошлом сезоне он выходил на поле 15 раз в качестве левого защитника, получил 4 предупреждения, забил 1 гол и отдал 2 голевые передачи. Ожидается, что присоединение Романа Веги к команде сыграет важную роль в укреплении защиты «Зенита».