Futbolchi Pedro Rodriges hozirgi «Barselona» jamoasidagi ba’zi o‘yinchilarni yetarlicha e’tirof etilmayotganini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 37 yoshli ispaniyalik futbolchi faoliyatining boshida «ko‘k-binafsha» jamoasida o‘ynagan va ayniqsa yarim himoyachi Fermin Lopesni ta’kidladi. Pedro Rodriges fikricha, maydonda ko‘p harakat qiladigan futbolchilar, xususan Fermin singari o‘yinchilar kam baholanmoqda.
Bunday futbolchilar doim jarima maydoniga kirib borib, gol urishga qodir bo‘ladi. O‘tgan mavsumda 22 yoshli Fermin Lopes «Barselona» safida 46 o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi va o‘nta golga uzatma berdi.
U jamoaning asosiy tarkibida 19 marta maydonga chiqqan. Bu yosh futbolchi hujumkor yarim himoyachi sifatida katta istiqbolga ega hisoblanadi.
Uning maydondagi faoliyati va natijalari jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etmoqda. Shu bois, Fermin Lopes kabi o‘yinchilarni ko‘proq qadrlash lozim.

Педро: Фермин Лопес в Барселоне недостаточно признан
Футболист Педро Родригес заявил, что некоторые игроки нынешней команды «Барселона» недостаточно ценятся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он, испанский футболист 37 лет, в начале своей карьеры играл в команде «сине-фиолетовых» и особенно отметил полузащитника Фермина Лопеса. По мнению Педро Родригеса, футболисты, которые много движутся на поле, в частности такие игроки, как Фермин, недооценены.
Такие футболисты всегда могут войти в штрафную площадь и способны забить гол. В прошлом сезоне 22-летний Фермин Лопес провел 46 матчей за «Барселону», забил восемь голов и отдал десять голевых передач.
Он выходил на поле в основном составе 19 раз. Этот молодой футболист считается перспективным атакующим полузащитником.
Его деятельность и результаты на поле имеют важное значение для команды. Поэтому игроков, подобных Фермин Лопесу, следует ценить больше.