Manchester Yunayted klubi Braziliyaning Palmeiras jamoasida o‘ynaydigan yarim himoyachi Richard Riosga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa skautlari 25 yoshli futbolchining imkoniyatlarini diqqat bilan o‘rganmoqda. Ularning ma’lum qilishicha, futbolchining o‘yinlari kuzatilmoqda va uning transferi taxminan 20-25 million yevroga baholanmoqda.
Manchester Yunayted Richard Riosni Atalanta jamoasidan Edersonga nisbatan byudjetga mos alternativa sifatida ko‘rmoqda. Richard Rios Palmeiras jamoasining Jahon klub chempionatida chorak finalga chiqishida muhim rol o‘ynadi.
U mazkur musobaqada beshta o‘yinda ikkita golli pas berdi. Umuman olganda, ushbu mavsumda barcha musobaqalarda 35 o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va to‘rtta samarali uzatma amalga oshirdi.
Richard Riosning faoliyati jamoa uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, uning transferi klub uchun muhim qo‘shimcha bo‘lishi mumkin.

Manchester United следит за полузащитником Палмейраса
Клуб Манчестер Юнайтед проявляет интерес к полузащитнику Ричарду Риосу, который играет в бразильском клубе Палмейрас. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Скауты клуба внимательно изучают возможности 25-летнего футболиста. По их данным, игры футболиста находятся под наблюдением, и его трансфер оценивается примерно в 20-25 миллионов евро.
Манчестер Юнайтед рассматривает Ричарда Риоса как бюджетную альтернативу Эдерсону из Атланты. Ричард Риос сыграл важную роль в выходе команды Палмейрас в четвертьфинал клубного чемпионата мира.
В этом турнире он отдал два голевых паса в пяти матчах. В целом, в этом сезоне он провел 35 матчей во всех турнирах, забил четыре гола и сделал четыре результативные передачи.
Карьера Ричарда Риоса имеет большое значение для команды, и его трансфер может стать важным дополнением для клуба