Inter Chalxanoglu transferi bo‘yicha talab qo‘ydi
Milanning «Inter» futbol klubi yarim himoyachi Hakan Chalxanoglu transferi masalasini uzoq cho‘zishni istamayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiyalik futbolchi 31 yoshda bo‘lib, turli manbalarga ko‘ra, u «Galatasaray» klubiga o‘tishi mumkin. «Inter» prezidenti Juzeppe Marotta Chalxanoglu Milan jamoasi safida o‘ynashni davom ettirishni istamayotganini aytgan edi.
La Gazzetta dello Sport nashrining xabar berishicha, «Inter» Chalxanoglu uchun aniq talab qo‘ygan va bu masala mavsumoldi tayyorgarlik boshlanishidan oldin hal qilinishi lozim. Agar xaridorlar klubning talablariga javob beradigan taklif bermasa, futbolchi jamoada qolishga majbur bo‘ladi.
«Inter» rahbariyati Chalxanogluning transferi bilan bog‘liq muammalar butun jamoaga salbiy ta’sir ko‘rsatishini xohlamaydi. Shu sababli klub bu masalani tezda hal qilib, jamoani barqarorlashtirishga intilmoqda.

Интер потребовал требования по трансферту Чалханоглу
Футбольный клуб «Интер» из Милана не хочет затягивать вопрос трансфера полузащитника Хакана Чалханоглу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Турецкому футболисту 31 год, и по различным источникам, он может перейти в клуб «Галатасарай». Президент «Интера» Джузеппе Маротта заявил, что Чалханоглу не хочет продолжать играть в команде Милана.
По информации издания La Gazzetta dello Sport, «Интер» выдвинул четкие требования по Чалханоглу, и этот вопрос должен быть решен до начала предсезонной подготовки. Если покупатели не предложат предложения, соответствующие требованиям клуба, футболист будет вынужден остаться в команде.
Руководство «Интера» не хочет, чтобы проблемы с трансфером Чалханоглу негативно сказались на всей команде. Поэтому клуб стремится быстро решить этот вопрос и стабилизировать команду.