Ugaldeni Feyenoordga sotib olish qiyin bo‘lyapti
Moskva "Spartak" jamoasining hujumchisi Manfred Ugalde ehtimol "Feyenoord" klubiga o‘tmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Niderlandiyalik jurnalist Yerun Kapteyns ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bitimning amalga oshmasligiga asosiy to‘siq futbolchining klub uchun juda qimmatga tushishi hisoblanadi.
U ta’kidlashicha, "Feyenoord" uchun Ugaldeni xarid qilish qiyin bo‘ladi, chunki bu klub hech qachon 10 million yevrodan qimmat futbolchi sotib olmagan. Hozirgi vaqtda Ugaldening bozor qiymati 15 million yevroga teng.
"Spartak" uni 2023 yilda 13 million yevroga sotib olgan, aslida esa futbolchining qiymati o‘sha paytda besh million yevro bo‘lgan. Bundan tashqari, ilgari "Ayaks" klubi Ugalde uchun 16-17 million yevro atrofida pul to‘lashga tayyorligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Shunday qilib, futbolchining yuqori narxi va klubning moliyaviy imkoniyatlari bitimni qiyinlashtirmoqda. Bu holat "Spartak" va Yevropa klublari o‘rtasidagi transfer bozoridagi murakkabliklarni yana bir bor ko‘rsatmoqda.

Покупка Угальдена в Фейеноорд становится сложной
Нападающий московского "Спартака" Мансфред Угальде, вероятно, не перейдет в клуб "Фейеноорд". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил нидерландский журналист Ерун Каптейнс. По его словам, основной преградой для осуществления сделки является высокая стоимость игрока для клуба.
Он отметил, что для "Фейеноорда" будет сложно приобрести Угальде, так как этот клуб никогда не покупал игрока дороже 10 миллионов евро. В настоящее время рыночная стоимость Угальде составляет 15 миллионов евро.
"Спартак" купил его в 2023 году за 13 миллионов евро, хотя на самом деле стоимость игрока на тот момент составляла пять миллионов евро. Кроме того, ранее сообщалось, что клуб "Аякс" был готов заплатить за Угальде около 16-17 миллионов евро.
Таким образом, высокая цена игрока и финансовые возможности клуба усложняют сделку. Эта ситуация еще раз подчеркивает сложности на трансферном рынке между "Спартаком" и европейскими клубами.