Portugaliyaning Braga klubi rahbariyati, jamoa prezidenti Antonio Salvador nomidan, yarim himoyachi Salasarning Zenit klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Salvadorning so‘zlariga ko‘ra, hozirda bu transfer amalga oshishi imkonsiz, chunki Yevropa Ittifoqining sanksiyalari bunga to‘sqinlik qilmoqda. Shuningdek, Salasar xizmatlariga Moskva Spartak jamoasi ham qiziqish bildirgan, ammo klub va futbolchi o‘rtasida hech qanday kelishuvga erishilmagan.
O‘tgan mavsumda Salasar barcha turnirlarda jami 30 o‘yinda maydonga tushib, 8 ta gol urdi va 9 ta golga uzatma berdi. Uning bozor qiymati taxminan 18 million yevroga teng.
Shu sababli, hozirgi sharoitda uning transferi amalga oshishi qiyin bo‘lib qolmoqda. Braga klubi rahbariyati bu masalada vaziyatni diqqat bilan kuzatib borayotganini ta’kidladi.

Брага Саласар трансфере в тревоге из-за европейских санкций
Руководство португальского клуба Брага от имени президента команды Антонио Сальвадора высказало мнение о возможном переходе полузащитника Саласара в клуб Зенит. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сальвадора, в настоящее время этот трансфер невозможен, так как санкции Европейского Союза этому препятствуют. Также на услуги Саласара проявил интерес московский Спартак, однако между клубом и футболистом не было достигнуто никаких соглашений.
В прошлом сезоне Саласар провел 30 матчей во всех турнирах, забил 8 голов и отдал 9 голевых передач. Его рыночная стоимость составляет примерно 18 миллионов евро.
Поэтому в текущих условиях его трансфер становится затруднительным. Руководство клуба Брага подчеркнуло, что внимательно следит за ситуацией в этом вопросе.