Sobiq “Zenit” jamoasi futbolchisi Denis Ugarov braziliyalik Malcomning “ko‘k-oq-ko‘k” jamoasiga qaytishi mumkinligi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ugarovning so‘zlariga ko‘ra, agar hozirgi vaqtda jamoa boshqaruvchilari aytganidek o‘zgarayotgan bo‘lsa, unda oldingi holatga qaytishga hojat yo‘q. U futbolchining qaytishi mantiqsiz deb hisoblaydi va bunda futbolchi o‘yin uchun emas, faqat mavsumni yakunlash uchun kelishini ta’kidladi.
Hozirda Malcom Saudiya Arabistonining “Al-Hilol” klubida o‘ynamoqda. So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, u bosh murabbiy Simone Indzagiga qarshi kelib, jamoani tark etishi mumkin.
O‘tgan mavsumda 28 yoshli hujumchi 49 o‘yinda 14 ta gol urib, 17 ta samarali uzatma amalga oshirgan. Bu ma’lumotlar uning jamoaga qo‘shgan hissasini ko‘rsatadi.
Shunday qilib, Malcomning “Zenit”ga qaytishi hozirgi vaziyatda jamoaning rivojlanish yo‘liga zid bo‘lishi mumkin.

Угаров: Малком возвращение в Зенит — нелогичное решение
Бывший футболист «Зенита» Денис Угаров высказал свое мнение о возможном возвращении бразильца Малкома в команду «сине-бело-голубых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Угарова, если команда действительно меняется, как говорят руководители, то нет смысла возвращаться к прежнему состоянию. Он считает возвращение футболиста нелогичным и подчеркивает, что игрок приходит не для игры, а только для завершения сезона.
В настоящее время Малком играет в клубе Саудовской Аравии «Аль-Хилаль». По последним данным, он может покинуть команду, столкнувшись с главным тренером Симоне Индзаги.
В прошлом сезоне 28-летний нападающий забил 14 голов и сделал 17 результативных передач в 49 матчах. Эти данные показывают его вклад в команду.
Таким образом, возвращение Малкома в «Зенит» в текущей ситуации может противоречить пути развития команды.