Kanchelskis: Malcom Peterburgda o‘ynashni yoqtiradi
Rossiyalik sobiq futbolchi Andrey Kanchelskis Malcom Filipening Sankt-Peterburgdagi Zenit klubiga qaytishi ehtimoli va uning shaharga qaytishga bo‘lgan istagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kanchelskis Metaratingsga bergan intervyusida Malcomning Peterburgda o‘ynash va yashashdan mamnun bo‘lganini ta’kidladi. U yerda futbolchi hurmat qilingan, muxlislar uni yaxshi ko‘rgan va u o‘zini erkin his qilgan.
Arabistonda esa bunday sharoit bo‘lmagani, u yerda har bir narsani isbotlash kerakligi aytildi. Shuningdek, 2023-yil yozida Zenit Malcomni Al-Hilal klubiga sotgani eslatildi.
Ichki manbalarga ko‘ra, Al-Hilalning yangi bosh murabbiyi Simone Indzagi braziliyalik futbolchidan kelajakdagi mavsumda foydalanishni rejalashtirmayapti. Shu sababli Malcomning yana Peterburgga qaytishi ehtimoli ko‘rilmoqda.

Канчельскис: Малкому нравится играть в Петербурге
Российский бывший футболист Андрей Канчельскис высказал мнение о вероятности возвращения Малкома Филипенко в клуб «Зенит» в Санкт-Петербурге и его желании вернуться в город. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Канчельскис в интервью Metaratings отметил, что Малком был доволен игрой и жизнью в Петербурге. Там футболиста уважали, болельщики его любили, и он чувствовал себя свободно.
В Аравии же таких условий не было, там нужно было все доказывать. Также напомнили, что летом 2023 года «Зенит» продал Малкома в клуб «Аль-Хилаль».
По внутренним источникам, новый главный тренер «Аль-Хилаля» Симоне Индзаги не планирует использовать бразильского футболиста в следующем сезоне. Поэтому рассматривается вероятность возвращения Малкома в Петербург.